Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

V Myslotíně se bude promítat film Tři vrchy

V Myslotíně se bude promítat film Tři vrchy

Úchvatné záběry z vám dobře známých míst a skvělé doprovodné slovo Veroniky Khek Kubařové a Ondřeje Vetchého. To nabízí film Tři vrchy. Jeho promítání se uskuteční v kulturním domě v Myslotíně v pátek 1. března od 19 hodin.

Film je závěrečným dílem trilogie Česká Kanada vypravuje - Jedna země, jeden domov - Tři vrchy. Pojednává o krajině nacházející se mezi třemi významnými výškovými body Českomoravské vrchoviny – Javořicí, Čeřínkem a Křemešníkem – a životech lidí v ní. Po skončení projekce bude následovat následuje beseda s režisérem a scénáristou Petrem Pokovbou a vzniku filmu a jeho natáčení.

Ve filmu kromě krajiny samotné promluví také Matěj Kolář o Čeřínku a Čertově Hrádku, Marta Uhlířová a Jiří Chadim o životě v Novém Rychnově, restaurátor Jaroslav Benda o obnově vzácných artefaktů této části Vysočiny, Tereza Hašková o vytváření originálních prvků v krajině a umocňování atmosféry výjimečných míst, Vratislav Moudr o dravcích, Jan a Petra Rabellovi o výjimečnosti sklárny Janštejn, Vladimír Tomšík o fenoménu Horní Dubenky, Jaroslava Čevelíková o poezii Popelína a Alfred Habermann o kovářském umění a jeho blízkém vztahu k Javořici.

Zdroj: osadní výbor Myslotín