Dnes je 26.06.2026

Svátek má Adrian, Adriana

ikonka pocasi 30°C - jasno

Pelhřimov

V kostele sv. Víta se loučili se základní školou

V kostele sv. Víta se loučili se základní školou

Zatímco dnešním dnem začínají školákům letní prázdniny, pro žáky devátých tříd skončila základní škola už o den dříve. Ve čtvrtek slavnostně převzali svá poslední vysvědčení a symbolicky se rozloučili s místem, kde strávili devět let. Deváťáci třídy 9. A ze Základní školy Osvobození v Pelhřimově prožili tento výjimečný okamžik v kostele sv. Víta za přítomnosti svých učitelů, rodičů i hostů.

Na absolventy promluvila ředitelka školy Šárka Třísková i starosta města Ladislav Med. Oba jim popřáli mnoho úspěchů na další životní cestě, která je po prázdninách zavede na střední školy. „Důležité není, kterou cestu si vyberete. Důležité je, abyste po ní kráčeli poctivě, s odvahou a respektem k druhým,“ řekl ve svém projevu starosta. Pelhřimovské noviny byly při slavnostním rozloučení s deváťáky.

Kamil Vaněk