Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

V knihovně začali den se cvičením čchi-kung

V knihovně začali den se cvičením čchi-kung

V úterý 2. července uskutečnilo první z pravidelných cvičení čchi-kung na zahrádce v přízemí pelhřimovské knihovny. Ozdravné cvičení, které vychází ze starobylých taoistických praktik haromonizace těla a mysli, si pod vedením Pavly Pustinové přišlo užít na dvacet zájemců.

„Pro mě osobně čchi-kung znamená zejména zklidnění a uvědomění si toho, že jsem součástí přírody, jejích cyklů a proměn,“ zmínila se Pavla Pustinová a dodala: „Přínosy jsou v kultivaci pohybu, mysli, dechu.“ Cvičení je vhodné pro kohokoli, v jakékoli kondici i věku. Stačí se rozhodnout a dát mu šanci. „Stylů a praktik čchi-kungu je celá řada a každý si najde to své.“

„Spolupráce vznikla jen tak mimochodem a koná se už třetím rokem. Nabídli jsme prostor pro venkovní cvičení a oplátkou nám paní Pusinová už dvakrát udělala přednášku o čchi-kungu v hudebním oddělení knihovny,“ sdělila vedoucí knihovny Iva Rajdlová.

Pravidelně se cvičení účastní kolem patnácti zájemců. Pokud byste o nšj měli zájem, bude se konat ještě 30. července, 6. a 13. srpna ve venkovním atriu Městské knihovny Pelhřimov od 7.30 do 8.30 hodin. Cena je 100 korun za lekci. Pohodlné oblečení s sebou. Při dešti se cvičení nekoná.

Iva Pacnerová