Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

V kině Vesmír se budou točit rychlá kola

V kině Vesmír se budou točit rychlá kola

Kdo má rád rychlá kola a benzín mu voní, přijde si v závěru tohoto týdne na své. Kino Vesmír v pátek a v sobotu uvede více než dvouhodinový americký snímek Ferrari. Z hlediska žánru ho není vůbec jednoduché zaškatulkovat, nese totiž prvky historického, životopisného a sportovního filmu, nechybí ani stopy dramatu.

„Určitě to není film jen pro muže. I mě by zajímal. Ostatně, kdo by neznal značku Ferrari,“ uvedla vedoucí kina Vesmír Šárka Pithartová. „Můžeme se těšit na exkurzi do historie značky i rodiny zakladatele. Poznáme, že to, co je dnes symbolem úspěchu, bohatství a luxusu se nerodilo úplně snadno. V tomto směru může příběh i inspirovat,“ pokračovala.

Další program kina Vesmír je z hlediska žánru přece jen z jiného soudku. Film Pan Blake k vašim službám, kombinuje prvky komedie a dramatu. Ve čtvrtek 18. ledna dojde na český snímek Krvavý Johann. „Je to hodně specifický film. Uvidím, jaké budou reakce diváků. Kdo na něj vyrazí, může se těšit na upíry, zombíky. Tvůrci vedle hororové zápletky slibují komedii i fantasy,“ zve do hlediště kina Šárka Pithartová.

Nejbližší program kina Vesmír:
FERRARI
Pátek 12. 1.  a sobota 13. 1. (20:00)
Příběh o bývalém automobilovém závodníkovi Ferrari (Adam Driver) i dalších členech jeho rodiny, která definovala myšlenku výkonného italského sportovního vozu a prakticky stála u zrodu závodů formule 1 a také legendární automobilové značky.

PAN BLAKE K VAŠIM SLUŽBÁM
Neděle 14. 1. a středa 17. 1. (20:00)
Úspěšný anglický podnikatel se po smrti své ženy vydá na panství do Francie, kde se s manželkou seznámil. Ubytování zde již ale nefunguje, a tak se shodou náhod Andrew stane komorníkem. Záhy ale zjistí, že tato role není úplně snadná…

KRVAVÝ JOHANN
Čtvrtek 18. 1. (20:00)
Krvavá a nadmíru zábavná zombie apokalypsa plná explozí, čarovných sil, mutantů a hanbatých upírek ze strip klubů. Film oživuje starobylou legendu a postavu Johanna Fausta, který je po několika staletích strávených v pekelném vyhnanství propuštěn z temnot.

Představení pro děti:
PŘÁNÍ
Pátek 12. 1. (17:00)
Mladá dívka Aša vysloví tak mocné přání, že jej vyslyší samotný vesmír. Nebo spíše živoucí kouzelná koule s nezměrnou energií zvaná Hvězda. Aša musí společně s Hvězdou čelit hrozivému nepříteli, který ohrožuje její přátele a blízké.

PTÁCI STĚHOVÁCI
Sobota 13. 1. (17:00)
Příběh kachní rodinky, která touží po dobrodružství. Celá rodina se jednoho dne vydá přečkat zimu na exotickou Jamajku. Udělají ale zásadní chybu hned na začátku cesty, a tak se omylem ocitnou v betonové džungli města New York.

Kamil Vaněk