Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 17°C - zataženo

V divizi už se dýchá lépe. Maraton porazil Meziříčí

Zápas podzimu zvládli. Fotbalisté Maratonu konečně zabrali i v domácím prostředí, v neděli porazili poslední tým divizní tabulky Velké Meziříčí. „Byl to zápas o šest bodů. Jsem rád, že jsme ho zvládli a v tabulce poskočili o trochu výše,“ konstatoval kapitán pelhřimovského týmu Jan Homolka. Maraton svůj letošní zisk vylepšil na dvanáct bodů, a přece jen se trochu vzdálil dnu tabulky. Momentálně mu patří jedenáctá příčka.

Navzdory tomu, že šlo v zápase o hodně se hrál poměrně útočný fotbal. Mohli za to hlavně domácí. Jejich převaha našla gólové vyjádření už v prvním poločase. Skóre otevřel po půlhodině hry střelou do horního rohu D. Poul, vzápětí na 2:0 upravil Adam. „Rozhodly asi šance. V prvním poločase jsme dali dva góly a měli jsme další příležitosti. Klidně jsme ještě nějaký ten gól mohli ještě přidat. Naopak my jsme Meziříčí do větší příležitosti nepustili,“ soudil Jan Homolka. Ve druhém poločase si Pelhřimov vedení ohlídal. Hosté se do vyložené šance nedostali. Maraton tak kromě zisku bodů mohla těšit i nula na kontě obdržených branek.

Do konce podzimní části divize zbývají sehrát tři kola. Pelhřimov zajíždí v neděli do Brna, kdy v boji o další body vyzve lídra tabulky Zbrojovku B. Doma se představí v neděli 5. listopadu, hostit bude Starou Říši.

PELHŘIMOV – VELKÉ MEZIŘÍČÍ 2:0
Góly: 32. D. Poul, 37. Adam. Rozhodčí: Čampišová. ŽK: 0:1. Diváci: 276. Poločas: 2:0. Pelhřimov: Leška – Adam (77. Honzl), Šimon, Rajtmajer, Niederle, Zacha (86. Vacek), Homolka, Smejkal (90. J. Poul), Hotovec, Fialka (90. Fikar), D. Poul.

Kamil Vaněk

Kromě přiložené galerie si další fotografie ze zápasu můžete prohlédnout i na tomto odkaze FK Maraton Pelhřimov vs Velké Meziříčí 2:0 (patak-foto.cz). Za zaslání děkujeme Miloslavu Patákovi.