Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 18°C -

Pelhřimov

V divadle se střílí. Ochotníci hrají Limonádového Joa

V divadle se střílí. Ochotníci hrají Limonádového Joa

Je po premiéře. Spolek divadelních ochotníků Rieger v pondělí 4. března poprvé sehrál představení Limonádový Joe. Půlroční přípravy se vyplatily, vysloužil si potlesk hlediště v Divadla Lubomíra Lipského. „Dalo nám to dost práce. O to více nás těšilo, že nám lidé po premiéře říkali, že se jim to líbilo,“ těšilo režisérku Marii Steinhauserovou. Spokojena byla i s diváckou návštěvou, ačkoliv nebylo úplně vyprodáno. „Lidí přišlo hodně, nejvíce na premiéru za poslední roky.“

Mezi diváky nechyběl ani místostarosta Karel Kratochvíl. I on se bavil. „Představení mělo drajv. Kromě slovních přestřelek se objevovaly i zajímavé pohybové kreace. Klobouk dolů před fyzičkou herců. Oživením byly i tanečnice kankánu. Celkově to bylo moc fajn a jsem rád, že ochotníci tímto představením vysekli poklonu Oldřichu Lipskému,“ podělil se o své dojmy. Pelhřimovský rodák Oldřich Lipský se v roce 1964 chopil režisérské taktovky při vzniku muzikálu a v letošním roce si připomínáme sté výročí jeho narození.

Za zmíněnými tanečními kreacemi stojí vydařená spolupráce ochotníků s DanceArt Pelhřimov. „Jsme za ni rádi. Skvěle si taneční výstupy secvičili, díky nim jsme v divadle omládli. Navíc nám pomáhají s přestavováním scén. Je to s nimi fajn,“ poděkovala Marie Steinhauserová.

Pokud jste nestihli premiéru, máte možnost navštívit některou z repríz. Ta nejbližší se odehraje v Divadle Lubomíra Lipského už tento pátek. Vstupenky lze koupit v TIC na Masarykově náměstí nebo na www.kulturape.cz.

Kamil Vaněk