Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

V Děkanské zahradě oslavili Den Země

V Děkanské zahradě oslavili Den Země

Středisko ekologické výchovy Mravenec ve spolupráci s projektem Zdravé město a místní Agendou 21 Pelhřimov uspořádalo ve čtvrtek 20. dubna už tradiční Den Země. I když počasí nebylo zrovna vlídné, chvílemi zapršelo, těšil se velkému zájmu veřejnosti. Ujít si ho nenechali ani starosta města Ladislav Med, místostarostové Zdeněk Jaroš a Karel Kratochvíl, nechyběl rovněž radní Kraje Vysočina Pavel Hájek.

Akce v Děkanské zahradě byla oslavou přírody. „Děláme ji hlavně proto, abychom ukázali krásu a důležitost přírody. Chceme podnítit děti i dospělé, aby si jí více všímali a měli ji rádi,“ vyslovila poslání Dne Země jeho hlavní organizátorka Marta Kosová. Hlavní ale ne jediná, jak sama uvedla: „Akci připravujeme dlouho dopředu. Pomocníků je více než čtyřicet, zejména dětí. Na stanovištích jsou od sedmi od rána do pěti do večera. Bez nich by to nešlo, patří jim velký dík,“ přiznala.

Stanovišť bylo letos 37. Mezi novinky patřilo uzlování, stopy, vůně, ryby, či prezentace aktivit Občanského sdružení Zelené srdce. „Snažíme se ukázat rozmanitost přírody a pak také chceme, aby se děti v dopoledních hodinách rozptýlily, aby na jednotlivých stanovištích nebyly tlačenice. Těší nás, když se děti odpoledne vrací s mladšími sourozenci, kamarády, rodiči či prarodiči,“ pověděla Marta Kosová, co je odměnou pro pořadatele.