Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

V Čakovicích si užili pouť v egyptském stylu

V Čakovicích si užili pouť v egyptském stylu

V sobotu 29. června se náves v Čakovicích proměnila v malý kousek Egypta. Místní osadní výbor (OV) a Sbor dobrovolných hasičů Čakovice uspořádaly poutavou pouť, která přilákala desítky rodáků, přátel, dětí a obyvatel z Čakovic i okolí. Celé odpoledne se neslo ve znamení starověkého Egypta, kde hlavními postavami byli královna Hatšepsut, mumie, faraon a poddaní.

Slavnostního zahájení se ujal předseda OV Čakovice Zdeněk Slabý a starosta města Pelhřimova Ladislav Med, který se převtělil do role faraona. Ve svém projevu poděkoval za pozvání, ocenil kreativitu místních obyvatel a popřál všem příjemnou zábavu. „Je krásné vidět, jak se lidé umí zapojit do tak famózní akce,“ řekl starosta.

Poutavý příběh, který se na návsi odehrával, byl založen na staroegyptské legendě. Královna Hatšepsut svolala své poddané, aby pomohli vysvobodit mumii faraona, který byl kdysi zaklet strašnou kletbou a mumifikován. Jeho mumie byla nalezena v pyramidě na čakovické poušti. Díky odhodlání a úsilí místních obyvatel se podařilo faraona po těžkých peripetiích vysvobodit. Nápomocen byl také místostarosta Karel Kratochvíl.

Královna Hatšepsut na závěr poděkovala všem přítomným: „Drazí poddaní, jménem svým vám děkuji za vaši laskavou pomoc s vysvobozováním faraona.“

Kromě hlavního programu byly pro děti připraveny další atrakce, jako například skákací hrad a skládačka pyramid. Radostná pohoda a zábava kralovaly až do pozdních hodin, k čemuž přispělo nejen výborné občerstvení, ale i hudební doprovod kapely AKORD, která hrála k poslechu i tanci.

Celé setkání proběhlo v úžasné atmosféře, kde si všichni zúčastnění mohli popovídat, zavzpomínat a těšit se na další překvapivé setkání. Tato famózní akce se jistě zapíše do paměti všech, kteří měli tu čest se jí zúčastnit.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov