Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Uzeniny, medy, džemy a taky pstruzi. V sobotu se koná MINI jarmark

Uzeniny, medy, džemy a taky pstruzi. V sobotu se koná MINI jarmark

V sobotu dopoledne bude na Masarykově náměstí opět živo. V atriu Turistického informačního centra Pelhřimov a přilehlých venkovních prostorech se od 9 do 12.30 uskuteční oblíbený MINI jarmark. Podtitul bude mít Podzimní.

A co nabídne? „Těšit se můžete na Havlíčkovy uzeniny, džemy od Drahy, ochucené medy z Nové Bukové či klasické medy z Ledče,“ zve mlsné jazýčky Nela Štěpánková z pořadatelských Kulturních zařízení města Pelhřimova. Těšit se může i na návrat na jaře tolik oblíbených uzených pstruhů.

Kdo dá před jídlem přednost něčemu trvalejšímu, určitě se zastaví u stánku s nabídkou svíček od Tara Design nebo si vybere z bohaté nabídky proutěného zboží. Podzimní MINI jarmark nabídne i úplné novinky - háčkované hračky MOXI.CROCHET či produkty z ovocné školky ze Stříteže pod Křemešníkem.

Na Masarykově náměstí si na své nepřijdou jen oči a jazyky. Zážitek je nachystán i pro uši. „Ve vystoupeních se budou střídat harmonikářka a houslistky,“ informovala Nela Štěpánková, která dodala: „Do poslední chvíle jsme usilovali o to, aby na jarmarku byla dýňová dílnička. Tu se nám bohužel zajistit nepovedlo. Věříme ale, že ostatní program je natolik lákavý, aby lidé odcházeli z náměstí spokojeni.“