Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Už je to jisté. Florbalisty čekají boje o záchranu

Už je to jisté. Florbalisty čekají boje o záchranu

Zázrak se nekonal. Poslední naděje florbalistů Pelhřimova na postup do play-off Národní ligy už zhasla. Spartak v sobotu nestačil na vedoucí Plzeň, prohrál 8:4. „Soupeř byl ve většině činností lepší a po zásluze vyhrál. My jsme mu dovolili držet si po celý zápas dostatečný náskok. Play-off jsme si prohráli v jiných zápasech,“ konstatoval trenér Jan Koten a doplnil: „Výkon i nasazení řady jednotlivců v dnešním utkání na velice dobré úrovni. Od toho se dá odrazit do zbytku sezóny, která bude dlouhá a náročná.“ Pelhřimov po dohrání základní části bude čekat boj o záchranu. Ten spočívá v zápasech Play down a následné baráži o Národní ligu.

PLZEŇ – PELHŘIMOV 8:4

Branky: 6. Malkus, 10., 45. a 48. Fuchs, 17. Konrady, 18. Mikolášek, 31 Kuhajda, 49. Šimeček - 14. a 18. Blažek, 41. Vlach, 60. Zrzavý. Rozhodčí: Buzický a  Dolej. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:1. Diváci: 92. Třetiny: 4:2, 1:0, 3:2.

Jak ve zbytku sezóny? Série Play down se hrají na čtyři vítězná utkání. Kdo ji prohraje, sestupuje přímo do Divize. Vítěze Play down čeká Baráž Národní ligy s poraženým finalistou play off Divize. Série Play down je rozprostřena do šesti týdnů, aby časově navazovala na play off Divize. V pořádání se týmy v Play down po týdnu střídají. Vyvrcholení celé série může proběhnout o Velikonocích.

S ohledem na víkendové výsledky je již nyní jasné, že Pelhřimov se utká s T.B.C. Králův Dvůr. Druhou dvojici Play down bude tvořit beznadějně poslední Benešov a jeden z jihočeské dvojice Milevsko nebo Písek.

O možném soupeři pro případnou Baráž se rozhoduje nyní, kdy vrcholí základní část ve všech pěti skupinách Divize. Po víkendu budeme znát šestici týmů, které si to v Play off Divize rozdají o přímý postup do Národní ligy a o účast v Baráži Národní ligy. Play off Divize se hraje stejně jako Baráž na tři vítězná utkání.

Kamil Vaněk