Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 17°C - polojasno

Už je to blízko. Florbalisté vedou 3:1 na zápasy

Úspěšné rozřešení play-down Národní ligy se blíží. Florbalisté Spartaku Pelhřimov vedou v sérii na čtyři vítězné zápasy 3:1. Je to důsledek výborného výkonu ve v pořadí čtvrtém utkání, v němž dokázali vyhrát v Králově Dvoře 9:5. „Dnes každý hráč věděl, proč sem jede a na hřišti to bylo znát. Výborná produktivita a aktivní obrana byly rozhodujícími faktory úspěchu,“ netajil spokojenost trenér týmu Jan Koten.

Moc dobře ale ví, že jeho svěřenci musí udělat ještě jeden krok. Proto varuje, před ztrátou ostražitosti. „Musíme zůstat nohami na zemi a s odhodláním i s pokorou se připravit na další utkání. Bude to nejtěžší utkání série.“

Jestliže v předešlém zápase v Králově Dvoře Pelhřimovu utekl začátek, tak tentokrát tomu bylo naopak. Spartak soupeře zaskočil aktivním pojetím a do vedení šel už po 64 vteřinách, kdy míček do sítě dopravil Knězů. Převahu hostů v 6. minutě dokumentoval další brankou Kocián, doslova omráčené domácí ještě do konce třetiny trestali Smejkal a Vlach.

I když Králův Dvůr se postupně lepšil, rozjetý vlak už nechytil. Ve druhé třetině se mu povedlo dvakrát snížit, ale odpovědí mu byly další branky hostů. Postaral se o ně s velkou chutí hrající Vlach. To samé platilo i o třetí třetině. Domácí usilovali o korekci manka marně, Pelhřimov si čtyřbrankový odstup bez větších potíží pohlídal.

KRÁLŮV DVŮR – PELHŘIMOV 5:9
Branky: 27., 36. a 53. Jakub Šíma, 55. Hájek, 57. Uhřík - 2. Knězů, 6. Kocián, 15. Smejkal, 16., 27., 37., 52. a 56. Viktor Vlach, 53. Kuchyňa. Rozhodčí: Jelínek a Libecajt. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 120. Třetiny: 0:4, 2:2, 3:3.