Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 17°C - zataženo

Už je hotovo! Poutníci postoupili do semifinále

Jen tři zápasy potřebovali hokejisté Pelhřimova k postupu do semifinále play-off Krajské ligy Vysočiny. Postupové razítko si zařídili v úterý večer, když v domácím prostředí rozstříleli béčko Velkého Meziříčí 8:3.

Jak se již v sérii stalo zvykem, první slovo měli hráči z klubu od dálnice. Hned z prvního útoku je dostal do vedení Střecha. Pelhřimov se rozjížděl pomaleji, ale když zlepšil napadání rozehrávky soupeře, začalo se skóre otáčet v jeho prospěch. Vyrovnal střelou po ledě Cejpek, v signalizované výhodě změnil průběžný stav na 2:1 Martin Hadrava.

Rozhodující momenty celého utkání orámovaly první přestávku. Nejprve hosté nevyužili dlouhou přesilovku pěti proti třem, pak je pár vteřin před sirénou ztrestal třetím gólem Votápek. Po přestávce domácí soupeře rychle dorazili. Martin Hadrava, Vysloužil a F. Kasalý byli při zakončení nekompromisní. Stav 6:1 ve 27. minutě značil jediné – už se hraje jen z povinnosti. Poutníci nenechali nikoho na pochybách a ve zbytku zápasu s přehledem vedení hlídali.

PELHŘIMOV – VELKÉ MEZIŘÍČÍ B 8:3
Branky a nahrávky: 7. Cejpek (Šulák, D.Kasalý), 9. Martin Hadrava (Vysloužil, Pospíchal), 20. Votápek (Dvořák, Vrátný), 24. Martin Hadrava, 25. Vyloužil (Port, F. Kasalý), 27. F. Kasalý (Vysloužil, Pospíchal), 38. Martin Hadrava (Vysloužil, Pospíchal), 38. Dvořák (Vrátný) – 2. Střecha (Kameník), 33. Kameník (Pejchal), 48. Milotinský (Vondráček). Rozhodčí: Mareček, Sapík – Kubát, Kukeně. Třetiny: 3:1, 5:1, 0:1. Pelhřimov: Zour – Bříza, Vácha, D. Kasalý, Port, Glejtek, Šťáva, Pospíchal – Buchta, F. Kasalý, Šulák, Dvořák, Votápek, Cejpek, Vrátný, Březina, Machovský, Martin Hadrava, Kochrda, Vysloužil.