Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Uspěli na mistrovství republiky. Přivezli čtyři medaile

Uspěli na mistrovství republiky. Přivezli čtyři medaile

Čtyři medaile vybojovali členové oddílu  Wu-shu Pelhřimov na mistrovství České republiky. To se před několika dny uskutečnílo v Kuřimi.  "Soutěžilo se v sestavách tradičního (kung-fu) i moderního (wu-shu) čínského bojového umění a konkurence byla opravdu vysoká. Turnaje se zúčastnilo více než dvacet klubů," ohlédl se za šampionátem Petr Vaculín z pelhřimovského oddílu.

Pelhřimovské barvy hájilo soutěžících – Ema Kališová, Veronika Kyselová, Nela Vondrová, Lukáš Bulant, Tomáš Kysela, Martin Kališ a Michal Roučka. Z celkových devíti startů se pelhřimovským závodníkům podařilo vybojovat čtyři cenné kovy – z toho dvě zlaté a dvě stříbrné medaile.

Zlatou medaili získali Ema Kališová v kategorii tradiční severní pěst a Michal Roučka (muži 18-36 let) v kategorii tradiční krátká zbraň. Ze stříbrného úspěchu se radovali Veronika Kyselová (dívky do 8 let) v kategorii tradiční severní pěst a Martin Kališ (muži 37-50 let) v kategorii tradiční severní pěst. 

"Všem gratulujeme k pěkným výkonům i skvělé reprezentaci nejen oddílu, ale i města Pelhřimov. Výjezd na tento turnaj byl podpořen z Rozvojového fondu města Pelhřimova. Děkujeme," uvedl Petr Vaculín.

Zdroj: Wu-shu Pelhřimov