Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Úspěch v Bregenzu. Získali jedenáct medailí

Úspěch v Bregenzu. Získali jedenáct medailí

V rakouském Bregenzu se uskutečnil dvoudenní mezinárodní turnaj asociace WMAC. Světového poháru se zúčastnilo 108 týmů ze 14 zemí, v celkovém počtu 1500 startů. Na své si přišli příznivci všech bojových stylů – od těch plnokontaktních (K1, MMA, thajský box…) přes polokontaktní (grappling, kickbox, karate…) až po bezkontaktní (formy a katy, sebeobrana, přerážení…).

Zástupci oddílu Wu-shu Pelhřimov Dominik Vaculín, Jaroslav Dvořák, Anna Dvořáková, Jan Paďourek a Petr Vaculín, pod vedením trenéra Martina Dvořáka byli součástí reprezentace Českého svazu kickboxu a hájili barvy České republiky převážně v kickboxerských disciplínách pointfightingu (PF), lightcontactu (LC), kicklightu (KL) a formách.

Z celkových dvanácti startů se pelhřimovským závodníkům podařilo vybojovat 11 cenných kovů, z toho 8x zlato a 3x stříbro.

Nejmladším členem Wu-shu Pelhřimov byl Dominik Vaculín, který vybojoval: 1. místo PF děti (10-12 let) do 50 kg; 1. místo PF děti (10-12 let) nad 50 kg; 2. místo PF děti (10-12 let) do 45 kg. Navíc získal „pás za nejlepší zápasy“ v dětských kategoriích.

Druhým nejmladším členem byl Jaroslav Dvořák, který vybojoval: 1. místo PF junioři (13-16 let) do 65 kg a 1. místo PF kadeti (16-18 let) do 65 kg.

Anna Dvořáková už soutěžila v kategoriích dospělých a vybojovala: 1. místo PF ženy do 60 kg; 1. místo KL ženy do 60 kg a 2. místo LC ženy do 60 kg.

Jan Paďourek vybojoval: 2. místo KL muži do 85 kg

Všechny zápasnické disciplíny se uskutečnily první den. Na druhý byla naplánovaná většina bezkontaktních disciplín, především formy, ve kterých nastoupil Petr Vaculín. Ten přidal k pelhřimovské sbírce ještě další dvě zlaté medaile, konkrétně v kategoriích Soft style veteráni (pěstní sestava) a v tradičních čínských zbraních.

Všem gratulujeme k pěkným výkonům i skvělé reprezentaci nejen oddílu, města Pelhřimova, ale i České republiky. Poděkování patří trenérovi Martinovi Dvořákovi za přípravu svých svěřenců a také firmě První Pozice s. r. o., která výjezd na světový pohár podpořila. 

Zdroj: oddíl Wu-shu Pelhřimov