Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 18°C -

Pelhřimov

Udělali nám zápas, pochválil trio zkušených trenér Jaroslav Bolf

Udělali nám zápas, pochválil trio zkušených trenér Jaroslav Bolf

První nebo druzí, každopádně spokojení. To je v jedné větě zhodnocení pozice pelhřimovských hokejistů kolo před koncem základní části Krajské ligy Vysočiny. „Spokojení jsme vrchovatě. Minimálně pro úvodní dvě kola play-off máme garantováno, že budeme začínat domácím zápasem. Je to výhoda pro hráče, ale dobrá zpráva i pro naše fanoušky, o které nám jde především,“ vyjádřil se trenér Poutníků Jaroslav Bolf.

Nedivte se jeho spokojenosti. Na štaci do Pelhřimova dorazil na konci října, kdy se tým krčil v suterénu tabulky. Ze svých svěřenců prakticky okamžitě dokázal vyždímat maximum. Poutníci od té doby v základní hrací době ani jednou neprohráli a momentálně se těší ze šňůry dvanácti vyhraných zápasů v řadě.

V pátek si Pelhřimov poradil s Velkou Bíteší. Potvrdil roli favorita, vyhrál 4:1, ale lehké to rozhodně neměl. Důvod? Opět se lepila sestava. „Zasáhla nás nějaká chřipková epidemie,“ vysvětlil kouč a dodal: „Měl jsem k dispozici jen několik zkušených hráčů, sestavu jsem doplnil o mladé. Jednoho beka jsem si musel půjčit i z juniorky.“

Z tohoto důvodu má výsledek svou hodnotu. „Kluci podali výborný výkon. Hráli jako tým, příkladně bojovali,“ hodnotil Jaroslav Bolf a proti své tradici tentokrát chválil jednotlivce: „Řada Vysloužil, Votápek, Cejpek zápas udělala. Byla u všeho podstatného.“

 PELHŘIMOV – VELKÁ BÍTEŠ 4:1
Branky: 16. Votápek, 24., 31. a 52. Vysloužil – 35. Dittrich. Rozhodčí: Kotlík – Malík, Tománek. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 110. Třetiny: 1:0, 2:1, 1:0. Pelhřimov: Zour - D. Kasalý, Glejtek, Hájek, Šťáva, Srnský, Bříza – Siřiště, Vrátný, Kochrda, Cejpek, Svoboda, Machovský, Březina, Buchta, F. Kasalý, Votápek, Vysloužil.

Kamil Vaněk