Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Tým ZŠ Osvobození triumfoval v soutěži Tančí celá škola

Tým ZŠ Osvobození triumfoval v soutěži Tančí celá škola

Nejen hvězdy ze StarDance mohou být králi a královnami tanečního parketu. Česká televize ČT edu vyhlásila v roce 2023 druhý ročník soutěže Tančí celá škola pro žáky základní školy, gymnázia nebo střední. V tomto ročníku byla obrovská konkurence – sešlo se 400 videí. Vítězem této soutěže v kategorii 2. stupeň ZŠ se stal taneční tým Základní školy Osvobození, Pelhřimov složen z žáků 9. třídy a 2. třídy, za což jim patří obrovská gratulace.

„Děkuji všem, kteří se na této taneční sestavě podíleli a zároveň děkuji za skvělou reprezentaci města Pelhřimov. Našli jste v sobě obrovskou kreativitu a smysl pro spolupráci, což vyzařuje z vaší tvůrčí a pohybové aktivity,“ uvedl místostarosta Karel Kratochvíl. „Tanec je totiž jeden ze způsobů neverbální komunikace, skrz kterou můžeme vyjadřovat své radosti, ale i strasti. Vítězné video, které natáčela paní učitelka Gabriela Bohuslavická je opravdu skvělé. A klobouk dolů před kloučkem, který skvěle zvládá breakdance,“ doplnil. 

Na vítěze čeká lekce tance pod vedením profesionála ze StarDance a prohlídka ČT. Ambasadorkou druhého ročníku je trojnásobná účastnice a vítězka 8. řady StarDance Veronika Lálová. Soutěž Tančí celá škola je založena na principu zaslání soutěžního příspěvku v podobě audiovizuálního záznamu taneční sestavy, kterou soutěžící nacvičí pod vedením učitele, vychovatele nebo jiného pedagogického pracovníka a do níž budou zařazeny alespoň dva taneční prvky z videa, které natočí účastníci pořadu „StarDance XII“. 

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov

Vítězné video