Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 26°C - zataženo

Turnaj o Pelhřimovského pěšce vyhrál Šimon Lang

Více než stovka hráčů zaplnila vestibul hotelové školy, aby se zúčastnila už osmého ročníku šachového turnaje O Pelhřimovského pěšce. Vítězem klání, jehož úvod si nenechal ujít starosta města Ladislav Med – sám šachista, se stal Šimon Lang z ŠK Světlá nad Sázavou. V turnajovém klání porazil všechny své soupeře, získal maximální počet osm bodů.

Umístění na druhém a třetím místě bylo velmi těsné, rozhodlo až páté pomocné hodnocení. Ze stříbrné příčky se radoval Martin Policar z Gordicu Jihlava, třetí příčka patřila Ladislavu Vojtěchovi, který je registrován v TJ Spartak Velká Bíteš.

Neztratili se ani domácí hráči. Zlatou plaketu, kterou byl oceněn nejlepší hráč TJ Spartak Pelhřimov, získal Lukáš Kaňka. V turnaji se mu povedlo vybojovat 5,5 bodu, což stačilo na konečné 14. místo. Držitelem stříbrné plakety se se ziskem 5 bodů a umístěním na 32. místě stal Jakub Matejka, 4,5 bodu a 38. místo uhrál držitel bronzové plakety Pavel Slavík.

Vyhlášeni a oceněni byli nejúspěšnější hráči deseti věkových kategorií, pozornost byla věnována nejstaršímu i nejmladším účastníkům turnaje. S prázdnou z turnaje ale neodcházel žádný z hráčů, odměnou mu byly účastnická medaile, pěšec z lineckého těsta, věcná cena a balíček sušených plodů z obřího pěšce – symbolu turnaje.

„Jménem svým a jménem pořadatelského oddílu děkuji všem sponzorům a partnerům za spolupráci, díky kterým se mohl tento již tradiční turnaj uskutečnit: Stampi, spol. s r.o., Agrostroj Pelhřimov, a.s., IBK TRADE, a.s., VZP, ŠSČR, ČUS, Zdravé Město Pelhřimov, Rodinný pivovar BERNARD, Agentura Dobrý den, s.r.o., Kulturní zařízení města Pehřimova, SPŠ a SOU Pelhřimov, EFKO-karton, s.r.o.,  Beach-well, Titan spol. s r.o., Pelhřimov, Miroslav Šanda Horní Cerekev, Nová tiskárna a Jaroslav Hrala Pelhřimov,“ vyjmenovala Drahomíra Kaňková, ředitelka turnaje a členka Šachového oddílu TJ Spartak Pelhřimov, z.s.

Výsledky turnaje zde

Vítězové jednotlivých kategorií

Kategorie hráči nar. do 2007 s ELO nad 1500:  Lang Šimon, ŠK Světlá nad Sázavou, 8 bodů. Kategorie hráči nar. do 2007 s ELO do 1500: Kocmánek Lukáš, TJ Slovan Jindřichův Hradec, 5,5 bodu. Kategorie D10: Mourycová Soňa, Gordic Jihlava, 4 body. Kategorie H10:  Štěpnička Filip, Gordic Jihlava, 5,5 bodu. Kategorie D12: Blažková Josefína, TJ Spartak Velká Bíteš, 5 bodů. Kategorie H12: Policar Martin, Gordic Jihlava, 7 bodů. Kategorie D14:  Blažková Štěpánka, TJ Spartak Velká Bíteš, 4 body. Kategorie H14: Stejskal Jakub, Gordic Jihlava, 5 bodů. Kategorie D16: Holatová Irena, ŠK Světlá nad Sázavou, 5 bodů. Kategorie H16: Vojtěch Ladislav, TJ Spartak Velká Biteš, 7 bodů.