Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Turistická sezona začíná. Novinky najdete i v Pelhřimově

Turistická sezona začíná. Novinky najdete i v Pelhřimově

S řadou novinek startuje sezona v turistické oblasti Vysočina WEST. Navštívit Havlíčkův Brod, Želiv, Pelhřimov, Světlou nad Sázavou a další města a městečka se rozhodně vyplatí.

Novou národní kulturní památkou se mohou pochlubit v Havlíčkově Brodě. Stala se jí rekonstruovaná budova Staré radnice. „Památku, která bude otevřena od června, ocení především milovníci historie. V budově Staré
radnice bude umístěna stálá expozice města, galerie a návštěvníci města v ní najdou i turistické informační centrum,“ sdělila Nela Štěpánková, manažerka oblasti Vysočina WEST.

Perlou Želiva je tamní klášter. I ten v posledních měsících rozkvetl do krásy. Otevřena byla nádherně rekonstruovaná klášterní knihovna a jak se žilo opatovi zjistíte v prostorách opravené budovy prelatury. Místnosti slouží rovněž jako výstavní prostory.

Na cyklisty mysleli v Pacově, kde byla otevřena pumptracková dráha, a v Pelhřimově. Z něj už jižním směrem nemusíte vyjíždět po rušné silnici první třídy na Rynárec, ale můžete využít zbrusu novou zhruba tříkilometrovou cyklostezku.

V Pelhřimově se ale rozhodně zdržte, v jeho centru se chystají unikátní prohlídky. „Hrané prohlídky začnou v závěru června a budou na téma vykoupení města z poddanství. Připravuje je stejná divadelní společnost, která s hranými prohlídkami v historických kostýmech slavila velký úspěch v Želivě,“ uvedla Nela Štěpánková. Vstupenky budou k dostání online nebo osobně v turistickém informačním centru.

Unikátní turistické informační centrum mají ve Světlé nad Sázavou, nachází se pod povrchem náměstí. Právě centrum města prošlo v posledních měsících zásadní proměnou, která mu přidala na kráse. Turisté ve Světlé nad Sázavou určitě ocení i rekonstruovanou budovu nádraží.

Destinační společnost Vysočina West vznikla koncem roku 2021. V současné době spolupracuje na poli cestovního ruchu s deseti městy, většími městysy, spolky a řadou podnikatelských subjektů na Havlíčkobrodsku a Pelhřimovsku.

Zdroj: Vysočina West