Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Tip na výlet - Stezka 13 orlích per u Ledče nad Sázavou

Tip na výlet - Stezka 13 orlích per u Ledče nad Sázavou

Máte rádi procházky přírodou? Rádi si při procházkách hrajete, hledáte a učíte se?  Naučná stezka 13 Orlích per s hravými prvky inspirovanými dobrou Jaroslava Foglara vrátí i dospělé do hravých dětských let. Prostě vyrazit do přírody, do lesa, využívat přírodu kolem vás a hrát si s tím, co je k dispozici. A z Pelhřimova to není daleko. Nachází se v Ledči nad Sázavou.

Střed města je ideálním výchozím bodem. Stezka se nachází na lesní cestě vedoucí po červené turistické trase a dále se napojuje na žlutou turistickou trasu, vedoucí do Sluneční zátoky. Začíná v místě odbočky z ulice Pod Hájem na Stvořidla a končí u dětského tábora ve Sluneční zátoce. Je dlouhá 1,4 km (zhruba 30 minut chůze).

Na stezce vás u každého zastavení čeká jeden úkol. Dobře si přečtěte zadání a zkuste ho splnit nejlépe, jak dovedete. Za každý splněný úkol můžete získat ohodnocení symbolem orlího pera. Poslední 13. úkol čeká na konci stezky v altánu. Plnění úkolů je možné zaznamenat i elektronicky, pomocí QR kódu, který najdete na začátku stezky. Po odeslání elektronického formuláře dojde k vygenerování diplomu.

Hru si můžete za čas zahrát znovu. A když budete nyní víc využívat přírodu jako nejkrásnější a nejzdravější tělocvičnu, uvidíte, že se vaše výsledky zlepší.

Dodavatelem dřevěných prvků na stezce je firma Sruby od Toma (Tomáš Hurych) z Leštiny u Světlé, autorem kreseb a návrhů informační tabulí je pan Milan Teslevič, korekci textů provedla paní Stanislava Vorlíčková, grafické úpravy Alena Matoušková, hru 13 orlích per sestavil pan Tomáš Doležal a technickou podporu zajistil pan Michal Cihlář. Stezka byla dokončena v srpnu letošního roku.

Nela Štěpánková, Vysočina WEST