Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Tip na výlet: Po stopách Jaroslava Haška

Tip na výlet: Po stopách Jaroslava Haška

Máte rádi Švejka? Pak se vydejte stezkou, která oslavuje jeho autora. Po stopách světoznámého spisovatele Jaroslava Haška se můžete vydat ze Světlé nad Sázavou. Stezka, která která byla otevřena poměrně nedávno, končí v Lipnici nad Sázavou.

Trasa měří zhruba patnáct kilometrů a provází ji sedm informačních panelů, které zájemce seznámí s neplánovaným odchodem Jaroslava Haška z Prahy v doprovodu jednoho z největších přátel, malíře Jaroslava Panušky. Nezapomíná ani na dalšího z jeho věrných kumpánů, svobodomyslného literáta a světoběžníka Zdeňka Matěje Kuděje, jenž byl Haškovi zdrojem inspirace pro Švejka a s krajem kolem Lipnice je rovněž spojen. Cesta vede ze světelského nádraží, kde Hašek s Panuškou vystoupili z vlaku, přes náměstí k zámku, kde se 
v místech bývalé hospody U Gusty nachází druhé ze zastavení. Pak pokračuje do Závidkovic (panel o Panuškovi) a Radostovic (Kuděj). Odtud dojdete do Dolního Města k hostinci U Muchů (pátá zastávka) a pak do Lipnice, kde stojí rovněž dva panely.

Tipy na další výlety naleznete na vysocinawest.cz