Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Pelhřimov bude hostit přehlídku basketbalových talentů ze šesti zemí

Pelhřimov bude hostit přehlídku basketbalových talentů ze šesti zemí

Mládežnický basketbal v tom nejlepším možném balení bude k vidění opět v Pelhřimově. Naše město bude od čtvrtka 14. prosince společně s Jindřichovým Hradcem spolupořadatelem už tradičního mezinárodního turnaje Young Guns GBA Invitational.

“Jsem mimořádně nadšený, že se nám tato velkolepá juniorská basketbalová akce podařila zorganizovat už po sedmé. Mezinárodní konfrontace je něco, co v naší akademii považujeme za klíčové pro rozvoj našich hráčů. O to více mě těší, že na sedmý ročník přijaly pozvánky špičkové kluby a akademie ze šesti různých zemí. Chtěl bych touto cestou pozvat všechny fanoušky mládežnického sportu, protože osobně věřím, že budeme sledovat utkání s vysokou intenzitou a mimořádnými individuálními výkony. Tato akce by se nemohla uskutečnit bez podpory měst Pelhřimov a Jindřichův Hradec. Tímto bych rád jménem všech hráčů, trenérů, organizátorů a fanoušků oběma hlavním partnerům srdečně poděkoval,” prohlásil Julian Beťko, ředitel pořádající Get Better Academy.

Do Česka se jako vždy sjede velmi atraktivní mezinárodní konkurence – italská Stella Azzurra Roma, litevský velkoklub Žalgiris Kaunas, nizozemská Orange Lions Academy, výběr španělských mladíků Next Hoops, GAK Gdynia z Polska a Vienna Timberwolves z Rakouska. Český basketbal bude reprezentovat národní CZ Academy a Get Better Academy.

“Pro SOJKY Pelhřimov se spolupořádání nejprestižnějšího tuzemského turnaje juniorů stalo tradicí, které si velmi vážíme. Díky partnerství s GBA Lions Jindřichův Hradec naši dlouhodobou práci s mládeží posouváme na vyšší level. Je pro nás velkou poctou opět přivítat v našem městě giganty evropského zámořského basketbalu a vidět v akci budoucí basketbalové hvězdy. Pelhřimov si znovu zažije malý basketbalový svátek,” dodal Václav Plášil, místopředseda BK SOJKY Pelhřimov. 

Young Guns GBA Invitational 2023 odstartuje ve čtvrtek 14. prosince a vyvrcholí finálovým dnem v neděli 17. prosince, kdy se diváci mohou těšit nejen na finále a zápasy o umístění, ale také na 3-point Shootout, Slam Dunk contest a bohatý doprovodný program.