Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 13°C - polojasno

Test vyšel. Spartak si poradil s Královým Dvorem

Se základní částí Národní ligy se florbalisté pelhřimovského Spartaku rozloučili vítězstvím. V sobotu v domácím prostředí zdolali Králův Dvůr. Soupeře, s nímž si to v následujících týdnech rozdají o zachování třetiligové příslušnosti.

„Z naší strany tam bylo hodně nepřesností i špatně zvolená řešení zejména při možném překonání napadání soupeře. Ve druhé třetině jsme hráli tak, jak na to nemůžeme v dalších zápasech ani pomyslet. Dnes nás podržel brankář, který odchytal poprvé celé utkání Národní ligy. V závěru jsme dali důležité branky a došli si pro tři body,“ hodnotil zápas trenér týmu Jan Koten.

V utkání se na gól poměrně dlouho čekalo. První třetina žádnou změnu stavu nepřinesla, i když brankáři čelili patnácti střelám. Až ve 22. minutě zajásali domácí, když přesilovou hru využil Smejkal. Tím začaly střelecké dostihy, které trvaly celou druhou třetinu. Ve 25. minutě srovnal Šíma, Pelhřimovu vrátil vedení Knězů, aby mu ho vzápětí zase sebral Nový. Naštěstí domácím vycházely přesilovky, už druhá využitá přinesla posun skóre na 3:2. Ve 40. minutě se mezi střelce zapsal Vlach.

Šestnáct minut třetí části hosté živili naději na obrat v zápase, pak přišel rozhodující úder Spartaku. Na 4:2 upravil Kutílek a na výhru Pelhřimova přidal další razítko Vojtěch Papež. Poslední slovo patřilo Královu Dvoru, na konečných 5:3 upravil Mašek.

PELHŘIMOV – KRÁLŮV DVŮR 5:3

Branky: 22. Smejkal, 32. Knězů, 40. Vlach, 57. Kutílek, 57. Vojtěch Papež - 25. Šíma, 33. Nový, 59. Mašek. Rozhodčí: Cigl a Leibl. Vyloučení: 1:2; využití: 2:0. Diváci: 177. Třetiny: 0:0, 3:2, 2:1.