Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 19°C - jasno

Pelhřimov

Tenisté zazářili v divizi. Dařilo se i staršímu žactvu

Tenisté zazářili v divizi. Dařilo se i staršímu žactvu

Nováček divize hrál o postup. Tenisté TK Pelhřimov mají za sebou vydařený návrat do elitní soutěže jihočeské oblasti. V tabulce soutěže skončili na druhé příčce. „Nezvládli jsme jen zápas s Humpolcem, ale i tak jsme maximálně spokojeni. Tým máme složený z hráčů, kterým je šestnáct sedmnáct let a mile nás překvapila jejich výkonnost,“ pochvalně se vyjádřil předseda klubu Evžen Reich.

Ten týmu věřil už před začátkem soutěže. Rozhodně neplánoval záchranářské boje, naopak v dlouhodobém horizontu před družstvo postavil úkol zabojovat o druhou ligu. Už letošní sezona ukázala, že to není nereálné. „Je to náš plán pro příští sezonu. Rádi bychom se o postup pokusili. Věříme, že výkonnost mladých hráčů zase o kousek povyroste,“ doufá.

Pelhřimov do soutěží dospělých v této sezoně nasadil tři týmy. Béčko skončilo v tabulce jihočeského KP 1 na čtvrtém místě. O patro výše se přesouvá céčko. Tomu se povedlo vyhrát čtvrtou nejvyšší oblastní soutěž KP 3.

O prvenství v Junior Tour až do posledního kola bojoval dorost. Nakonec obsadil druhou příčku, klíčový duel o postup do republikového finále s českobudějovickým LTC VITON nezvládl. V domácím prostředí prohrál 3:6. „Doufali jsme, že by soutěž mohl vyhrát. Bohužel poslední zápas mu nevyšel podle představ. Po dvouhrách to bylo 3:3, ale nepovedlo se vyhrát ani jeden z deblů,“ vysvětlil Evžen Reich.

Co nevyšlo dorostu, povedlo se staršímu žactvu. To s bilancí šesti výher a jedné porážky ovládlo Kadet Tour a čeká ho republikové finále.

Kamil Vaněk