Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Tenisté v divizi vyhrávají. Postupu by se nebránili

Tenisté v divizi vyhrávají. Postupu by se nebránili

Jako uragán vletěl nováček do divizní soutěže jihočeské oblasti. Pelhřimovští tenisté mají po třech kolech plný počet bodů. „Mám z toho velkou radost.. Máme velmi mladý tým a ten zatím hraje skvěle,“ netají se spokojeností předseda klubu Evžen Reich.

TK Pelhřimov sezonu začal „povinnou“ výhrou nad déčkem Tábora, který deklasoval 9:0. Pak doslova šokoval v Českých Budějovicích. Tamní Viton A přetlačil po výsledku 5:4. „Bylo to nesmírně těžké utkání. Dvakrát nebo třikrát jsme utíkali z mečbolů, spousta zápasů se rozhodovala ve třetích setech,“ připomíná. Ani v sobotu to neměl divizní nováček snadné. Bechyni, která se opírá o celou řadu zkušených hráčů, doma přehrál 6:3. Za tento zápas zaslouží velkou pochvalu především dívčí složka týmu.

Pelhřimovští se před začátkem soutěže netajili cílem do dvou let vybojovat postup do druhé ligy. Dobrý rozjezd sezony jim ale dává možnost poprat se o jeho splnění už letos. „Pokud by se nám povedlo divizi vyhrát, postupu bychom se nebránili. O všem ale rozhodne zápas v Humpolci,“ tuší Evžen Reich. Duel dosud neporažených týmů se hraje 25. května.

Kamil Vaněk