Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 13°C - zataženo

Telč neměla šanci. Poutníci nastříleli deset branek

Deváté vítězství v řadě si připsali pelhřimovští hokejisté. V rámci Krajské ligy Vysočiny doslova rozdrtili Telč. Vyhráli 10:2, když po dvou třetinách na ukazateli skóre svítil stav 9:1. „Kluci zahráli fantasticky. Všichni, kteří do zápasu zasáhli, podali výborný výkon. Měli velkou chuť do hry, zdobil nás pohyb i dobré napadání rozehrávky soupeře,“ chválil tým trenér Jaroslav Bolf.

Tentokrát se neomezil jen na své svěřence. Smekl i před fanoušky. „Rád bych poděkoval všem, kteří jezdí na naše venkovní zápasy. Podpořili nás takovým způsobem, že mi to chvílemi přišlo, že hrajeme doma.“

Pelhřimov sice nastoupil bez šesti hráčů sestavy, ale na ledě to nebylo vůbec znát. Ve 3. minutě otevřel skóre Siříště, na 2:0 vzápětí zvýšil kapitán týmu Votápek. Domácí pak sice na chvilku vrátil do zápasu Kříž, jenže to byla nadlouho poslední trefa Telče. Pelhřimovští hráli jako z partesu a postupně vytáhli skóre až na 10:1. Hattrickem se při tom blýskl Tomáš Dvořák.

Do konce základní části zbývá sehrát čtyři kola. Pelhřimov se v nich mimo jiné potká s Humpolcem. Derby i zbylé duely budou testem před vrcholem sezony. „Už vše směřujeme k play-off. Snažíme se o to, abychom byli připraveni co nejlépe,“ sdělil Jaroslav Bolf.

TELČ – PELHŘIMOV 2:10

Branky a nahrávky: 7. Kříž (A. Bína, J. Bína), 59. A. Bína (Kříž, J. Bína) – 3. Siříště (Březina, Machovský), 5. Votápek (Kochrda, Šťáva), 8. Kochrda (Vrátný, Šťáva), 9. Vrátný (Votápek, Šťáva), 23. F. Kasalý (Šťáva, Port), 24. Dvořák (F. Kasalý, Vysloužil), 35. F. Kasalý, 38. Kochrda (Šťáva, Votápek), 40. Dvořák (Vysloužil), 45. Dvořák (D. Kasalý). Rozhodčí: Mareček - Jeletz, Kubát. Vyloučení: 6: 7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 320. Třetiny: 1:4, 0:5, 1:1.