Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Teď musíme přidat, ví kouč florbalistů Jan Koten

Teď musíme přidat, ví kouč florbalistů Jan Koten

Základní část Národní ligy je v polovině. Florbalisté Spartaku se drží na deváté příčce. To je umístění, které je bez diskusí za předsezónními plány. Tým navíc momentálně polyká jednu hořkou pilulku za sebou. Prohrál už čtvrtý zápas v řadě. „Za nějakou krizi bych to nenazval, i když naše výsledky dobré nejsou. To si musíme přiznat,“ potvrdil trenér Spartaku Jan Koten.

Ten zmiňuje největší příčiny pádu do suterénu tabulky třetí nejvyšší soutěže. „Sehráli jsme řadu vyrovnaných zápasů. Jednoznačné to bylo jen v Náchodě. Bohužel nás sráží bídná střelecká produktivita. Znát je i to, že jsme v několika zápasech nastoupili z důvodu zranění a nemocí v nekompletní sestavě,“ připomenul.

I když v sobotu v duelu s Plzní Pelhřimov zase vyšel bodově naprázdno, dá se v jistém směru mluvit o světle na konci tunelu. Hra Spartaku proti velkému favoritovi nebyla vůbec špatná. „Plzeň ale ukázala velkou kvalitu. Za mě byla nejsilnějším týmem, se kterým jsme se letos potkali. I když jsme podali dobrý výkon, na body to nestačilo. Soupeř byl prostě lepší,“ pokrčil rameny Jan Koten.

Jeho cíle stále leží v play-off. Je přesvědčený, že tým má na to, aby se mezi osm nejlepších ve druhé polovině základní části posunul. „Ztrácíme dva body, to není mnoho. Soutěž je velmi vyrovnaná. Ukazuje se, že každý může porazit každého. Pokud zlepšíme střeleckou produktivitu a přidáme trochu na důrazu, je v našich silách umístění vylepšit,“ neztrácí optimismus, ale zároveň dodává: „Musíme ale počítat s tím, že na play-off nebude stačit dvacet dva bodů. Spíše se to bude blížit ke třiceti. Prostě teď musíme výrazně přidat.“

Kamil Vaněk