Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Tažení za záchranou začne derby v Humpolci

Tažení za záchranou začne derby v Humpolci

Divizní opona se zvedá, fotbalistům začíná jaro. První zápas Maraton sehraje už v neděli, představí se v Humpolci (utkání začíná ve 14.30). Je dobré začínat hned velmi prestižním zápasem, kterým bezesporu derby je? „My vůbec takto nepřemýšlíme. Je jedno, s kým začínáme. Naším cílem musí být podat co nejlepší a koncentrovaný výkon v každém utkání, abychom náš cíl splnili,“ vyjádřil se trenér Richard Zeman. Oním cílem je záchrana. „Na nic víc nemyslíme. Stačí se podívat na tabulku, kolikátí jsme a kolik máme bodů. Když vezmeme v úvahu fakt, že mohou padat i tři týmy, je to víceméně dané.“

Pelhřimov rozhodně podzimní část nezvládl podle svých představ. Do značné míry platil nováčkovskou daň a začal s tím už v premiéře sezony. Humpolci v domácím prostředí podlehl 2:1 a po jistém zlepšení v říjnu a listopadu se vysoukal aspoň na třináctou příčku. Nasbíral 14 bodů, Humpolec jich mimochodem získal pomalu dvakrát tolik.

Změny v kádru během zimní přestávky žádné nenastaly. Výsledky testovacích zápasů přinesly výhry i prohry, přesto trenér Richard Zeman hovoří o vydařeném přípravném období. „Musím ocenit účast kluků na trénincích. Byla vysoká i u studujících, kteří si dokázali přizpůsobit termíny zkoušek. Z hlediska předváděné hry tam byly i propadáky, ale poslední dva zápasy proti divizním soupeřům už jsme zvládli na výbornou,“ ohlédl se.

Výsledky v přípravě

Pelhřimov - Okříšky 6:2, Dynamo Č. Budějovice B - Pelhřimov 7:1, Pelhřimov - Kamenice n. L. 4:0, Milevsko - Pelhřimov 7:4, Pelhřimov - J. Hradec 1:1, Velké Meziříčí - Pelhřimov 1:3.

Kamil Vaněk