Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Taekwondistka Hronová jede na olympiádu!

Taekwondistka Hronová jede na olympiádu!

České taekwondo bude mít na olympijském turnaji dvojí zastoupení. Vedle Petry Štolbové, která si účast vybojovala v jarní kvalifikaci, se do Paříže podívá i Dominika Hronová. Ta sportovní dráhu startovala v pelhřimovském klubu Taekwondo Lacek. Pomohl jí fakt, že Mezinárodní olympijský výbor neschválil účast ruských taekwondistů na turnaji.

„Je to pro mě báječná zpráva. V prvním momentu jsem nemohla uvěřit, že je to pravda,“ svěřila se pelhřimovská rodačka. Ta v olympijské kvalifikaci skončila v semifinále, když jí stopku vystavila právě reprezentantka Ruska Taťjana Minina. Mimochodem držitelka stříbra z poslední olympiády. „Teď ještě čekám na oficiální potvrzení. I když tím, že byla Ruska z olympiády vyřazena, jiná možnost není. Jsem první náhradnicí,“ pověděla.

Dominika Hronová tušila, že tato varianta může nastat, proto v průběhu jara z tréninkového úsilí neslevila. Naopak. „Absolvovala jsem stejnou přípravu jako Petra Štolbová. V podstatě jsem se na olympiádu chystala. Máme za sebou tři týdny na soustředění, turnaj v Belgii, na přípravu v Jordánsku,“ vyjmenovala.

Radost z účasti na olympiádě má přece jen drobný kaz. Dominiku Hronovou čekají státní zkoušky na vysoké škole. Proto musí přijmout boj na dvou frontách. „Pokusím se to zvládnout. Na státnice jsem se chystala celé jaro, takže to půjdu zkusit,“ usmála se.

Kamil Vaněk