Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 13°C - zataženo

Svátek taekwonda. Do Pelhřimova dorazilo čtyři sta padesát bojovníků

Nejstarší český turnaj v taekwondu napsal další kapitolu. Pelhřimovská sportovní hala se ve dnech 9. a 10. prosince stala dějištěm už 27. ročníku Vánočního turnaje. Klání v olympijském sportu se zúčastnilo na 450 závodníků ze třinácti zemí. To je výrazně více než v předešlém roce. „Zájem o turnaj nás potěšil. Díky tomu byla sportovní úroveň vysoká. Pořádání nám usnadnila i podpora z Rozvojového fondu města,“ sdělil jeho hlavní pořadatel Petr Lacek.

Z prvenství na turnaji, který v sobotu zahájil místostarosta Zdeněk Jaroš, se radoval ukrajinský tým Imperator. Klubu z Kyjeva se povedlo nasbírat dvacet medailí. Ještě úspěšnější byl pořadatelský TKD Lacek. Ten získal medailí 52, z toho 22 bylo zlatých. „Už tradičně se naše výsledky do soutěže týmů nepočítaly. Naším cílem je, aby si poháry odváželi především naši hosté,“ vysvětlil Petr Lacek. Do Kyjeva ale pohár necestoval: „Na ukrajinských hranicích je odbavení autobusů momentálně velmi složité. Proto Imperator odjížděl dříve. Pohár tak na jeho zástupce čeká v Pelhřimově,“ dodal.

Na Vysočinu s trochou nadsázky dorazila půlka Evropy. Premiérově letos přijeli závodníci z Rumunska. Ty pelhřimovští pořadatelé přivítali velmi rádi. „Jejich účastí na turnaji jsme splatili dluh, který jsme k nim měli z roku 2021. Tehdy nám v období nejpřísnějších protikovidových opatření nabídli tréninkový azyl. Nějaký čas jsme byli jejich hosty, trénovali jsme tam, měli jsme zajištěné ubytování i stravu,“ vysvětlil Petr Lacek.

Jmenovat všechny držitele medailí TKD Lacek nejde. To by vydalo na speciální článek. Je potřeba zmínit, že barvy mateřského klubu hájily i dlouholeté reprezentantky Dominika Hronová a Iveta Jiránková. Pro ně to byla výjimečná příležitost si po turnajích v zahraničí zabojovat doma. Nepřekvapí, že získaly zlaté medaile. Hned dvě v kategoriích U15 a U17 vybojovala Tereza Urbánková. Vzhledem k tomu, že jí bude za pár dnů teprve třináct, je to velký výsledek.