Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Studium oboru Praktická sestra bude možné i v Pelhřimově

Studium oboru Praktická sestra bude možné i v Pelhřimově

Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov (SPŠ a SOU Pelhřimov) společně s Krajem Vysočina a Nemocnicí Pelhřimov, příspěvkovou organizací otevře 1. září letošního roku nový studijní obor Praktická sestra. Žáci devátých tříd základních škol mohou do 20. února podávat až tři přihlášky na tři střední školy/obory vzdělání. V rámci tří přihlášek si zvolí maturitní nebo učební obory, které seřadí dle priority (na 1. místo škola/obor, kam chci nejvíce).

„Jsme rádi, že se nám společnými silami podařilo zrealizovat zavedení tohoto nového maturitního oboru na naší škole. Žáci projdou standardním příjímacím řízením, kdy první řádný termín jednotných přijímacích zkoušek proběhne v pátek 12. dubna,“ sdělil Lukáš Tříska, ředitel SPŠ a SOU Pelhřimov. 

Kapacita třídy je stanovena na 24 žáků. Teoretická výuka se bude konat na střední škole a praktická část v Nemocnici Pelhřimov. Předměty oboru Praktická sestra zahrnují širokou škálu znalostí a praktických dovedností, které se týkají ošetřovatelství, poskytování první pomoci nebo hygienicko-epidemiologického režimu.

„Studenti budou ve vyšších ročnících pomáhat v rámci povinné praxe v pelhřimovské nemocnici při ošetřovatelské péči, jako je například hygienická péče a polohování pacientů. Zapojí se také do přípravy pacientů na vyšetření a operační výkony. Cílem je připravit studenty po vědomostní a dovednostní stránce k výkonu profese středního zdravotnického pracovníka,“ přiblížila Vladimíra Macháčková, náměstkyně ošetřovatelské péče Nemocnice Pelhřimov. Čtyřleté studium bude zakončené maturitní zkouškou. 

Chcete vidět, co práce praktické sestry v nemocnici obnáší? Podívejte se na přiložené video.

 Zdroj: Nemocnice Pelhřimov