Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Studenti si vyzkoušeli práci na městském úřadě

Studenti si vyzkoušeli práci na městském úřadě

V rámci úzké spolupráce mezi Městem Pelhřimov a střední školou Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov se otevřela cenná příležitost pro studenty druhého ročníku Obchodní akademie. Město Pelhřimov se rozhodlo poskytnout odbornou praxi pro tyto mladé lidi, kteří se tak mohli přesunout z teoretického učebního prostředí do praktického provozu městského úřadu.

Praxe studentů trvala čtyři dny. Během nich mělo 56 studentů příležitost seznámit se s různými aspekty správní činnosti, která se vykonává na městském úřadě. „Pracovali na různých pracovištích a získali tak nejen teoretické znalosti, ale také praktické dovednosti a zkušenosti. Studenti měli možnost nahlédnout do řízení a struktury státní správy v přenesené působnosti,“ sdělil tajemník MěÚ Pelhřimov Jan Machyán. „Seznámili se s činností jednotlivých orgánů a způsobem zajišťování správních agend. Prakticky se věnovali vedení evidencí podle platných předpisů, vystavování úředních dokladů, a dalším aspektům správního řízení," doplnil.

Díky praxi na městském úřadě měli studenti možnost pracovat s různými agendami, jako jsou dopravní agendy, sociální odbor, místní šetření, kyberbezpečnost, školství, matrika, nebo obecní živnostenský úřad. Navíc měli někteří příležitost sledovat a zkoumat, jak lidé respektují dopravní značení při čištění komunikací, což představuje praktickou stránku jejich práce. V závěru své praxe se studenti seznámili se svými poznatky a zkušenostmi z krátkodobé pozice úředníka. Tato praxe nejen rozšířila jejich znalosti, ale také jim poskytla cenné dovednosti a perspektivu, jak funguje veřejná správa v praxi.

„Jsme rádi, že Město Pelhřimov mělo možnost podpořit vzdělávání mladých lidí a těšíme se na další spolupráci, která bude pokračovat pro další ročníky v následujícím období. Cílem partnerství je zkvalitnění odborných znalostí a dovedností studentů, celková podpora jejich profesního a osobního rozvoje. Úzké propojení mezi školou a městem je pro obě strany přínosem,“ uvedl tajemník Jan Machyán závěrem. 

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov