Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 13°C - polojasno

Střelci v nájezdech selhali, Spartak má jen bod

Potřebovali tři body, získali je jeden. Florbalisté Spartaku klíčové utkání Národní ligy podle svých představ nezvládli. V domácím prostředí prohráli s týmem Kobylis 3:4 po nájezdech. „Rozehrávce chyběla přesnost a moment překvapení. Oba brankáři zlikvidovali řadu šancí, my jsme mnohokrát ani netrefili branku. Nájezdy jsme po chybách v prodloužení mohli vzít jako bonus, bohužel jsme nedali ani jeden gól,“ hodnotil duel zklamaný trenér Pelhřimova Jan Koten.

Od scénáře, kteří si přáli všichni fanoušci Spartaku, se utkání odchýlilo už v samotném začátku. Pelhřimov sice začal aktivně, ale inkasoval jako první. Hosty dostal v 5. minutě do vedení Štipka. Po přečíslení obrany sice v 10. minutě srovnal Kuchyňa, jenže pak brankáři čarovali a skóre dlouho svou podobu neměnilo.

Pohnulo se až ve třetí třetině a domácí bohužel jen dotahovali. Na trefu Kočího odpovídal Kuchyňa, na gól Kropíka Knězů. Ani v prodloužení to na vítězství Pelhřimova nevypadalo. K tomu byli blíže hosté, míček po jejich střelách hned dvakrát zastavila tyč. Rozhodly až nájezdy a v nich totální selhání všech pěti domácích střelců.

PELHŘIMOV – KOBYLISY 3:4 SN.
Branky: 10. a 49. Kuchyňa, 59. Knězů - 5. Štipka, 47. Kočí, 56. Kropík, rozhodující nájezd Komorný. Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 1:0. Diváci: 187. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:2.