Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Startuje další ročník participativního rozpočtu

Startuje další ročník participativního rozpočtu

Odstartoval druhý ročník participativního rozpočtu pod názvem „Společnou cestou 2024“. Lidé v Pelhřimově a místních částech budou i letos rozhodovat o tom, kam půjde část městských financí. Město vyčlenilo na realizaci projektů participativního rozpočtu celkem 750 tisíc korun, což je o 250 tisíc korun více než v minulém roce. „Je to pro nás důležitý krok k posílení spolupráce s vámi, občany, a k podpoře vašich nápadů a iniciativ pro zlepšení Pelhřimova,“ uvedl místostarosta Karel Kratochvíl.

Novinkou letošního ročníku je možnost podpořit nejen menší projekty s rozpočtem od 40 do 250 tisíc korun, ale také jeden větší projekt s rozpočtem od 250 do 500 tisíc korun. „Tím chceme dát šanci i větším a komplexnějším nápadům, které by mohly výrazně přispět ke zkvalitnění veřejného prostoru a života v našem městě,“ doplnil místostarosta.

Výzva pro občany 
Vyzýváme občany k aktivnímu zapojení do participativního rozpočtu. Předkládejte své návrhy na projekty, které byste rádi viděli realizované v našem městě. Pamatujte, že vaše návrhy musí být konkrétní a mít podobu projektů. Každý návrh musí obsahovat název a předmět projektu, odůvodnění jeho přínosu a místo realizace, stejně jako odhadovaný rozpočet.

Návrhy projektů můžete předkládat a konzultovat do 30. června 2024. V průběhu července a srpna proběhne kontrola realizovatelnosti návrhů. Veřejná prezentace projektů a veřejné hlasování se uskuteční v září a říjnu. Na konci října budou známy projekty, které zvítězily a které budou realizovány. Realizaci zajistí město Pelhřimov v roce následujícím. „Děkuji vám za váš zájem a aktivní účast na tvorbě naší společné budoucnosti,“ vyjádřil poděkování místostarosta Karel Kratochvíl.

Participativní rozpočet a výzva Společnou cestou 2024 byly projednány na 30. řádné schůzi Rady města Pelhřimov 18. 3. 2024 a schváleny usnesením č. 30/13/2024/R. Veškeré informace, kompletní znění pravidel a výzvy jsou uvedeny na webu města www.mestopelhrimov.cz pod samostatnou dlaždicí participativní rozpočet. Návrhy projektů lze podávat elektronicky i v papírové podobě. Garantem projektu je místostarosta Karel Kratochvíl, kontaktní osobou pro případné dotazy a konzultace je Petra Matoušů, odbor investiční, úsek rozvoje města (matousu.p@mupe.cz, 565 351 459). 

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov