Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Spolupráce Hodiny H a GYOA Pelhřimov propojuje generace

Spolupráce Hodiny H a GYOA Pelhřimov propojuje generace

Organizace Hodina H a Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov již třetí školní rok úspěšně spolupracují v rámci aktivit Seniorpointu Pelhřimov. Tato inovativní spolupráce spojuje síly mezi mladými studenty a seniory, kdy sami studenti vedou aktivity zaměřené na trénování paměti.

Tato spolupráce propojuje generace a vytváří prostředí pro vzájemné učení a sdílení zkušeností. Studenti z ekonomického lycea Pelhřimov mají jedinečnou příležitost rozvíjet své komunikační dovednosti, empatii a schopnost pracovat s různorodými skupinami, což přispívá k jejich osobnímu rozvoji a přípravě na budoucí profesní výzvy. „Jsme rádi za možnost vyzkoušet si práci s touto cílovou skupinou. „Holky“ ze Seniorklubu a jejich stále výborná paměť, nadhled, smysl pro humor a životní zkušenosti jsou pro nás velmi inspirativní,“ říká jedna ze studentek ekonomického lycea.

Tato spolupráce podporuje vytváření vazeb mezi mladými a staršími občany, což přispěje k celkovému blahobytu Pelhřimova. "Spolupráce nás velmi těší a věříme, že tato setkávání mají pozitivní dopad na obě generace," uvedla Eva Havlíčková, zástupce organizace Hodina H.

Zdroj: Hodina H