Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 13°C - polojasno

Spartaku vyšel jen začátek. Prohra znamená starosti

Už by se jednalo o malý zázrak, kdyby florbalisté pelhřimovského Spartaku letos prošli do play-off Národní ligy. Nedělní prohra v Tuřanech s Troopers jim reálnou šanci víceméně sebrala. Ve hře je sice ještě devět bodů, ale modrožlutí na vytouženou osmičku momentálně čtyři ztrácí. „Play-off ještě nevzdáváme, ale už to samozřejmě nemáme ve svých rukách,“ přiznal trenér Jan Koten. Před ním a především jeho svěřenci jsou ještě dva domácí zápasy s relativně hratelnými soupeři (Blansko a Králův Dvůr), ale také duel proti druhé Plzni.

Zpět ale k zápasu v Tuřanech. Spartak ho začal jako z partesu. Přesilovku v 8. minutě využil Blažek, vzápětí na 0:2 zvýšil David. Domácí se však rychle vzpamatovali a ve 12. minutě upravili na jednobrankový rozdíl. „Bohužel tento gól nám svázal nohy. Nebyli jsme dost aktivní, do konce třetiny jsme byli horším týmem,“ uznal Jan Koten a dalšímu průběhu zápasu dodal: „Ve druhé třetině se zápas lámal. My jsme neproměnili několik šancí, naopak soupeř byl v efektivnější.“

Došlo tedy k obratu ve skóre. Ve 22. minutě vyrovnal Jelínek, na 3:2 upravil poněkud kuriozní trefou ve 33. minutě Jedlička. Pelhřimov už se do zápasu vrátit nedokázal. Během devíti minut posledního dějství skóre vyskočilo na 6:2, což rozhodlo s definitivní platností o majiteli bodů.

TROOPERS – PELHŘIMOV 8:3
Branky: 12. Věchet, 22. Jelínek, 33. a 43. Jedlička, 46. a 59. Jirásek, 49. Voltner, 58. Kramář - 8. Blažek, 9. David, 56. Vlach. Rozhodčí: Húska a Vích. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 80. Třetiny: 1:2, 2:0, 5:1.