Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 3°C - oblačno

Spartak začal bitvu o záchranu ligy vítězstvím

První krok na cestě k záchraně Národní ligy florbalistům pelhřimovského Spartaku vyšel. V domácím utkání série Play-down přehráli Králův Dvůr 7:5. „První bod v sérii. Důležitý. Musíme hrát přesněji, důsledněji, v řadě momentech i lépe takticky. Soupeř to nedá ani náhodou zadarmo a bude se zlepšovat, což musí platit i pro naši hru, pro výkon jednotlivých pětek a zejména pro každého hráče,“ hodně střízlivě hodnotil vítězství trenér týmu Jan Koten. Není divu, série se hraje na čtyři vítězné zápasy.

Pelhřimov začal sobotní duel špatně. V 8. minutě ho sice dostal do vedení Knězů, ovšem první třetinu končil ve ztrátě – Lešuk a Zavoral v jejím závěru otočili na 1:2. Pomohly tři minuty v polovině utkání. Nejprve ranou od mantinelu srovnal Kuchyňa, vedení Spartaku vybudovali v přesilovkách Blažek a Smejkal.

Rozhodnuto ale ještě nebylo. Králův Dvůr zase chytil dech a o vyrovnání se postarali Lešuk a Nový, naštěstí hosty zabrzdil Vojtěch Papež, který pár vteřin před druhou přestávkou upravil na 5:4. Ve třetí třetině už domácí vedení nepustili. Další trefou ho jistil Vojtěch Papež a na konečných 7:5 upravil ranou do prázdné branky Knězů.

PELHŘIMOV – KRÁLŮV DVŮR 7:5
Branky: 8. a 60. Knězů, 30. Kuchyňa, 31. Blažek, 33. Smejkal, 40. a 47. Vojtěch Papež - 17. a 33. Lešuk, 20. Zavoral, 39. Nový, 56. Hadaš. Rozhodčí: Buzický a Dolejš. Vyloučení: 2:4. Využití: 2:0. Diváci: 207. Třetiny: 1:2, 4:2, 2:1.