Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 3°C - oblačno

Spartak to s play-off myslí vážně. Porazil Náchod

Novoroční frontální útok na play-off Národní ligy pokračuje. Florbalisté Spartaku v domácím prostředí porazili Náchod, bodovali tak už ve třetím zápase za sebou. V tabulce třetí nejvyšší soutěže jsou sice stále desátí, ale na vytouženou osmičku už jim chybí jen dva body. „Z naší strany jsme dvě třetiny podávali sebevědomý výkon. Úvod té třetí přinesl hodně nepřesností a šancí soupeře. Dokázali jsme se z toho dostat a utkání bojovností a nasazením dotáhnout do vítězného konce,“ hodnotil duel trenér Jan Koten.

Pelhřimovští florbalisté věděli, že cesta do play-off vede jen přes plný bodový zisk v duelu s Náchodem. Podle toho k utkání přistoupili a soupeře, s níž v této sezoně už dvakrát prohráli, zatlačili do obrany. V první třetině ho přestříleli 9:4, ale na skóre se to neprojevilo. Brankáři drželi čistá konta.

Neprůstřelnost gólmanů trvala až do 35. minuty. Pak se konečně domácí dočkali. Ve stoprocentní šanci byl nedovoleným způsobem zastaven Vojtěch Papež a toho z trestného střílení pomstil Kysela dokonale – přesnou střelou na levou ruku Skalického. Jak se později ukázalo, jednalo se o rozhodující moment celého utkání.

Pelhřimov držel jednogólové vedení prakticky celou třetí třetinu. Hlavně v jejím úvodu měl ale velké potíže. Hosté nastřelili břevno, ve 45. minutě dělovku Matoulka vyrazil Domkář. Útočné snažení Náchoda se stávalo čím dál tím více bezradným. Přišlo tedy, co přijít muselo. Minutu a půl před koncem hosté vsadili vše na jenu kartu, poslali šest hráčů do pole a nechali svou branku nechráněnou. Domácím to umožnilo potvrdit zisk tří bodů. Míček získal Kocián a střelou přes celé hřiště rozhodl.

PELHŘIMOV – NÁCHOD 2:0

Branky: 35. Kuchyňa, 60. Kocián. Rozhodčí: Benačan a Šaroch. Vyloučení: 1:1 – bez využití. Diváci: 207. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:0.