Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Vybrali nejkrásnější pohlednice, vizitky a kalendáříky

Vybrali nejkrásnější pohlednice, vizitky a kalendáříky

Soutěž o nejkrásnější české turistické pohlednice, vizitky a kalendáříky zná své vítěze. Do tradiční soutěže, jejímž vyhlašovatelem je Česká pohádková akademie a která měla své finále 11. ledna v Muzeu rekordů v Pelhřimově, přihlásili vydavatelé 74 pohlednic, 89 turistických vizitek, 47 kapesních kalendáříků. O vítězích rozhodovala sedmičlenná porota složená ze zástupců KČT, časopisu Všudybyl, Agentury Dobrý den, České pohádkové akademie a příslušníků grafické a výtvarné obce.

Z hlasování vzešla jako vítězná pohlednice „Pozdrav ze Šumavy“ s půvabnou fotografií vlka (autor Tomáš Navara), mezi turistickými vizitkami vyhrál „Přírodní park Niva Dyje“ (David Mahovský) a vítězný kalendářík nese název „Český ráj 2024“ (přihlašovatel: Turistické památky a CR Turnov). Akce se každoročně koná na podporu domácího cestovního ruchu a letos z ní vznikne putovní výstavka, která bude k vidění na desítkách akcí a veletrhů, které ČPA pořádá, spolupořádá nebo se jich účastní.

V rámci soutěže byla vyhlášena i nejlepší fotografie z akce Český den s českými vlajkami, která probíhá na závěr Měsíce věží a rozhleden každoročně v den státního svátku 28. října. Na prvním místě se umístil snímek Aleny Nezbedové zachycující stovky žáků ZŠ Glowackého z Prahy 8 v sestavě znázorňující českou vlajku.

Miroslav Marek, Agentura Dobrý den