Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 17°C - oblačno

Pelhřimov

Slavia splnila sen klientovi Domova Jeřabina Pelhřimov

Slavia splnila sen klientovi Domova Jeřabina Pelhřimov

Jeden z nejúspěšnějších fotbalových klubů v české historií připravil nezapomenutelný den pro klienta sociálních služeb z Kraje Vysočina.

Hynek Huml žije v Domově pro osoby se zdravotním postižením, který provozuje krajská organizace Domov Jeřabina Pelhřimov. V tomto zařízení sociálních služeb jde o největšího fotbalového fanouška. Celý život přitom fandí Slavii Praha. Pravidelně sleduje zápasy sešívaných, jak se hráčům klubu přezdívá. Kromě výher oblíbeného klubu si Hynek Huml vždycky přál navštívit slávistický stadion Eden a potkat se s hráči svého oblíbeného týmu.

A v tomto týdnu se jeho přání splnilo. Stalo se tak díky projektu Za hranice hřiště, který vychází ze strategie společenské odpovědnosti slávistického klubu. „Oslovili jsme jeho vedení, kterému jsme představili příběh Hynka. Záhy nám přišla odpověď, že rádi vyhoví. Měli jsme z toho neskutečnou radost, protože Slavia je pro Hynka vším,“ přibližuje zástupce ředitele Domova Jeřabina Pelhřimov Aleš Urban.

Pozvánka pro Hynka Humla zahrnovala nejen prohlídku stadionu včetně jeho útrob, ale i možnost zavítat na trénink či se posadit na lavičku, odkud se koučují mistrovská utkání. „Hynek si také pohladil trávník, seznámil se s historií klubu a prohlédl si nejcennější trofeje,“ doplňuje Urban. Největším gólem návštěvy pak bylo setkání s hráči Lukášem Masopustem a Stanislavem Teclem, jejichž fotbalové krůčky byly spojeny s kluby z Vysočiny a oba také oblékali dres FC Vysočina Jihlava. „Byli moc milí a ochotní. Popovídali jsme si o fotbalu a zahráli si Člověče, nezlob se. Na závěr od nich Hynek držel slavistickou šálu. Všem z klubu patří velké poděkování, protože během loučení došlo i na slzy štěstí,“ uzavírá Urban.

Zdroj: Domov Jeřabina Pelhřimov