Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 20°C - zataženo

Skvělý úspěch fotbalistů. Odvezli bod z Lanžhota

Fotbalisté Maratonu uhráli nerozhodný výsledek 2:2 v Lanžhotě. Vzhledem k síle soupeře, který atakuje špici divizní tabulky, má bod cenu zlata. A to i při zmínce, že Pelhřimov ještě čtyři minuty před koncem vedl 2:1. „Když v této fázi utkání vedete, tak na vítězství samozřejmě myslíte, ale i bod je skvělý úspěch. Před zápasem bychom ho brali a bereme ho i po něm,“ vyjádřil se trenér hostů Richard Zeman.

Pelhřimov jel na česko-slovenské pomezí bez šesti hráčů základní sestavy. Navíc polovina z nich hrává v obraně. „Na hřišti jsme měli pět devatenáctiletých kluků a říkal jsem jim, že to pro ně bude křest ohněm. Byl jsem na ně zvědavý a oni se s tím vypořádali výborně,“ chválil kouč.

Ostatně měl k tomu důvod. Jeho svěřenci příkladně bojovali a trestali chyby favorizovaného protivníka. Ve 33. minutě důrazně zakončoval hlavičkující Poul a Maraton získal poločasové vedení. V 56. minutě sice po kolmici za obranu srovnal Totka, jenže Pelhřimov si nachystal další úder. V 67. minutě upravil na 1:2 Fialka.

„Bohužel jsme byli přinuceni střídat Hotovce, takže se do středu obrany musel stáhnout Poul. Ten nám ve středu pole chyběl, navíc domácí v závěru vysunuli do útoku stopera Milotu,“ popsal Richard Zeman tlak, jakému hosté v závěru čelili. Domácí nejprve neproměnili penaltu, ale vyrovnání se přece jen dočkali. V 86. minutě trefil Milota tyč a míč do sítě dorazil Svoboda.

LANŽHOT – PELHŘIMOV 2:2
Góly: 56. Totka, 86. Svoboda – 33. Poul, 67. Fialka. Rozhodčí: Habermann. ŽK: 4:4. Diváci: 285. Poločas: 0:1. Pelhřimov: Leška - Adam (71. Hána), Šimon, Morava, Niederle, Zacha, Homolka, Smejkal, Hotovec (71. Honzl), Fialka (90. Vopálenský), Poul.