Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Školy připravily pro budoucí prvňáčky kouzelné zápisy

Školy připravily pro budoucí prvňáčky kouzelné zápisy

Budoucí školáci si užili nezapomenutelné zápisy do prvních tříd. Ty se uskutečnily v pátek 5. a sobotu 6. dubna. Učitelé a jejich pohádkoví pomocníci ze všech čtyřech pelhřimovských základních škol se při zápisech snažili o to, aby dětem připravili nejen pohádkový zážitek, ale také otestovali jejich základní dovednosti, které jsou nutné pro školní úspěchy.

Děti se bavily a učily zároveň, když se hravou formou podílely na různých aktivitách, jako jsou počítání, zpěv, malování, rozpoznávání barev a geometrických tvarů. Bez obav a nervozity zvládaly úkoly, které si pro ně učitelé připravili. Rodiče, kteří se účastnili zápisu svých dětí, byli pyšní na to, jak samostatně a sebejistě úkoly zvládaly.
Žáci ZŠ Krásovy domky se proměnili v princezny a pohádkové postavičky inspirované Zlatovláskou, zatímco v ZŠ Komenského se děti přenesly na palubu pirátské lodi.

ZŠ Na Pražské si zvolila téma Kouzelný zápis s Harry Potterem, děti tak zažily atmosféru světa čar a kouzel. Závěrem si odnesly pamětní listy, bonbony, čarovné hůlky, keramickou sovičku Hedviku a perníčky. Rodiče mohli ochutnat kouzelnickou kávu ve stánku Magic Coffee. V ZŠ Osvobození se žáci převlékli do kostýmů představujících čtyři roční období. Zde na budoucí prvňáčky kromě znalostních úkolů čekaly i pohybové aktivity.

Kromě samotných zápisů měly pelhřimovské školy čestné hosty – místostarosty Zdeňka Jaroše a Karla Kratochvíla, kteří si nejen prohlédli průběh zápisu, ale také si vyzkoušeli, zda by jako budoucí školáci obstáli.            

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov