Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Trojbojaři vybojovali pět titulů mistrů republiky

Trojbojaři vybojovali pět titulů mistrů republiky

Hned dvou republikových šampionátů se v tomto měsíci zúčastnili siloví trojbojaři pelhřimovského Spartaku. Počtem i kvalitou medailí potvrdili příslušnost k české špičce. „Za našimi úspěchy stojí skvělé podmínky, které máme ve sportovní hale,“ tlumočil za partu pelhřimovských trojbojařů Václav Primus.

V Karviné se 2. září konalo mistrovství republiky v klasickém trojboji. Pelhřimovští siláci se ověnčili dvěma tituly. První mezi závodníky nad 60 let a do 93 kilogramů získal Aleš Vrzák, druhý nestárnoucí Václav Primus. Ten soutěžil mezi sedmdesátníky ve váhové kategorii do 105 kilogramů.

Šampionát v dresech se uskutečnil 16. a 17. září v Benešově. Mistrem republiky v kategorii do 74 kilogramů se stal Josef Pilský, který svůj výkon vyšperkoval českým rekordem v benčpresu. Ten má nyní hodnotu 190,5 kg. Ještě výraznější stopu v Benešově zanechal Tomáš Novák. V trojboji si zapsal výkon 827,5 kg, což znamenalo vítězství v kategorii do 105 kilogramů i vítězství v soutěži bez rozdílu vah.

Medaile brali i ti dříve narození. Aleš Vrzák v kategorii nad 60 let a do 93 kilogramů skončil druhý. Josef Ptáček mezi sedmdesátiletými v kategorii do 93 kilogramů získal zlato. Jeho výkon 130 kg je navíc novým českým rekordem v benčpresu. V hodnocení oddílů skončili siláci Spartaku Pelhřimov na skvělém třetím místě.

Tomáš Novák