Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Sezona začíná, florbalisté chtějí do play-off

Sezona začíná, florbalisté chtějí do play-off

Příprava končí, teď už se bude hrát o body. Florbalisté Spartaku Pelhřimov odstartují novou sezonu v Národní lize nedělním zápasem v hale Králova Dvora. "Soutež je pro nás do značném míry neznámou, protože jsme byli přeřazeni do druhé skupiny. Čeká nás tedy jedenáct nových soupeřů. V úvodu budeme potkávat hlavně nováčky a týmy ze spodu loňské tabulky, takže první měsíc nám ukáže, jak na tom jsme," vyjádřil se trenér týmu Jan Koten.

Kádr Spartaku v průběhu letní přestávky prošel několika změnami. Nabídkou ze Superligy (nejvyšší soutěže - pozn. aut.) slyšel Petr Zajíček a bude oblékat dres Pardubic. Naopak do mateřského klubu se vrací Martin Blažek. I ten si v minulosti zahrál nejvyšší soutěž - v Liberci. "Do kádru jsme posunuli některé juniory. Myslím si, že nebudeme slabší než loni. Spíše naopak," předpověděl kouč. Cílem by tak měl být postup do play-off, což znamená v základní části skončit do osmého místa.

Pelhřimov se na sezonu chystal především v Poháru Českého florbalu. V něm už prošel sítem tří kol. Po postupu z úvodní skupinové fáze vyřadil týmy Jindřichova Hradce a minulou neděli Benešova.

Začátek sezony

Neděle 10. září: Králův Dvůr - Pelhřimov (Národní liga)

Středa 13. září: Náchod - Pelhřimov (4. kolo Poháru Českého florbalu)

Sobota 16. září (19.00): Pelhřimov - Písek (Národní liga)