Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Šest bodů hokejisté mají, ale byla to dřina

Šest bodů hokejisté mají, ale byla to dřina

Povinnost hokejisté Pelhřimova zvládli. V duelech s týmy ze spodu tabulky Krajské ligy Vysočiny si připsali plný počet bodů. Čekaly se ale jednoznačnější zápasy. Poutníci vyhráli na ledě Bystřice nad Pernštejnem 7:4, následující den porazili doma Náměšť nad Oslavou 5:3. „I já jsem si před zápasy myslel, že vyhrajeme většími rozdíly,“ přiznal trenér Jaroslav Bolf.

Co ale nemohl čekat, byly problémy, do jakých se tým v obou duelech dostal. V pátek do Bystřice nad Pernštejnem dorazila pelhřimovská výprava pozdě. „Šli jsme na led bez rozcvičení. Večerní zápas nám vůbec nesedl. Rozhodla bojovnost a góly ve třetí třetině,“ ohlédl se kouč za utkáním s posledním týmem tabulky.

Zle bylo i v sobotu, kdy tým čekalo utkání s Náměští nad Oslavou. K několika omluvenkám ráno přibyla ta od Marka Hadravy. Produktivního útočníka na led nepustil koňar z předešlého utkání. „Při skládání útoků jsme museli hodně improvizovat. Na zápas se přišel podívat Martin Vysloužil, který je po otřesu mozku. Když viděl situaci, převlékl se a šel hrát,“ popsal potíže Jaroslav Bolf. I tento zápas jeho svěřenci nakonec zvládli. I když v průběhu první části přišli o dvoubrankové vedení, což vývoj duelu pořádně zdramatizovalo.

Šest získaných bodů ale znamená posun vzhůru v tabulce. Pelhřimov se nyní už vyhřívá na třetí příčce. „První už neskončíme. Na Moravské Budějovice ztrácíme čtyři body a do konce základní části už se nepotkáme. Proto je mým cílem připravit tým co nejlépe na play-off. Už jsme změnili tréninky, hodně se teď věnujeme dynamice,“ informoval trenér.

Kamil Vaněk