Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 15°C - oblačno

Pelhřimov

Série o ligové přežití nekončí. Spartak doma klopýtl

První mečbol zůstal nevyužitý. Florbalisté pelhřimovského Spartaku nedokázali v domácím prostředí zdolat Králův Dvůr. Soupeř po vítězství 3:2 v prodloužení vrátil sérii do své haly. V pořadí šesté utkání play-down Národní ligy se bude hrát tento pátek.

„Měli jsme lépe řešit jasné gólové příležitosti v průběhu celého utkání, kterých jsem měli daleko více než soupeř. Doléčíme nemoci a zranění a v pátek rozhodneme. Chceme a víme jak,“ myslel už na pokračování série trenér Spartaku Jan Koten.

Zpět ale k sobotnímu duelu v hale ZŠ Osvobození. Pelhřimov v něm nebyl od ukončení série daleko. Řečí čísel – 48 vteřin. Tolik totiž chybělo do konce základní hrací doby, když ještě vedl 2:1. Jenže pak hosté vyrovnali a v prodloužení rozhodli.

Co tomu předcházelo? Pelhřimov těžil z dobré psychické pohody, kterou mu dávalo vedení 3:1 na zápasy, a v 8. minutě získal vedení. Trestné střílení  proměnil Kuchyňa. Jenže zbytek první třetiny potvrdil, jak to budě těžké utkání. Hosté bojovali, žádný míček pro ně nebyl ztracený. Postupně se jim dařilo vyrovnávat hru v poli a to samé se jim povedlo v 17. minutě i se skórem, kdy Domkáře překonal Uhřík.

To odstartovalo partii, v níž dominovaly obrany nad útoky. Vzhledem k tomu, že Pelhřimovu vrátil ve 28. minutě Blažek vedení, těžil z nesporné výhody. Vteřiny a minuty přibývaly, skóre se neměnilo. Blížil se konec. Patrné bylo, že domácí přenechávají aktivitu hostům, kteří hráli čím dál tím více odvážněji. V předposlední minutě si vybrali oddechový čas a pak odvolali brankáře. Už, už to vypadalo, že Spartak tlaku odolá, jenže zmíněných 48 vteřin rozjásal lavičku Králova Dvora přesnou trefou Nový.

Prodloužení nebylo ani tak o florbalových kvalitách jako o momentálním psychickém rozpoložení. Hosté byli na koni, ve třetí minutě nastavení rozhodl o pokračování série Uhřík.

PELHŘIMOV – KRÁLŮV DVŮR 2:3 pp.
Branky:
 8. Kuchyňa, 28. Blažek - 17. a 63. Uhřík, 60. Nový. Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 267. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 - 0:1.