Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Seniorpoint dříve narozené baví i vzdělává

Seniorpoint dříve narozené baví i vzdělává

„Nejvíce mě zajímají přednášky z pelhřimovského muzea, témata si vybíráme sami,“ svěřila se seniorka Marie Šmídová, která pravidelně navštěvuje Seniorpoint Pelhřimov. Ten funguje pod záštitou Hodiny H již devět let 
a láká na příjemné prostředí, skvělou společnost, ale i nápomocnost a vzdělání. Stále více místních seniorů využívá nabídky různorodých aktivit a pravidelně navštěvuje prostory Hodiny H. „Já osobně jsem absolvovala dva cykly univerzity třetího věku, ale i když stále pokračuje, už jsem to nechala těm mladším,“ podělila se Marie Šmídová o svou zkušenost.

O aktivity zde není nouze a vybere si vskutku každý. Zájemce o pohyb může nadchnout pondělní tancování nebo páteční jóga. Fanouškům tvoření Hodina H nabízí úterní seniorklub a pro bažící po vzdělání je zde možnost hodin angličtiny nebo virtuální univerzita třetího věku. To vše doprovázejí dobrovolné aktivity v podobě karet, šipek či tvořícího odpoledne.

V Seniorpointu se snaží o mezigenerační setkávání a tak spolupracují s řadou institucí. Od místních školek až po střední školy. „Studenti SPŠ-SOU Pelhřimov pravidelně pomáhají během technologického okénka,“ prozradila vedoucí Seniorpointu Eva Havlíčková. „Program nám zároveň někdy tvoří studenti z obchodní akademie, jednou měsíčně plánují seniorklub. Učí se tak vytvářet aktivity a trénují své sociální dovednosti,“ pokračovala.

„Seniorpoint spojuje příjemné s užitečným a my jsme rádi za naše seniory, kteří jsou aktivní. O našich službách se dozvídají nejčastěji mezi sebou, ale někteří se bojí přijít. Naše dveře jsou otevřené zájemcům a mohou kdykoliv přijít se třeba jen podívat. Nově budeme vyvěšovat informace o aktivitách a událostech na nástěnce u Rynárecké brány,“ dodává Eva Havlíčková.