Dnes je 21.02.2024

Svátek má Eleonora, Lenka

ikonka pocasi 5°C - zataženo

Pelhřimov

Senioři se bavili při Kulturně společenském dnu

Senioři se bavili při Kulturně společenském dnu

Slavnostní chvíle si užili klienti Domova pro seniory Pelhřimov. V úterý 13. června pro ně vedení domova uspořádalo Kulturně společenský den. „Jedná se tradiční akci, která je tu pořádána už od samého otevření domova,“ vysvětlila ředitelka Petra Bruknerová a dodala: „Cílem je, aby se lidé viděli, pobavili se, zasmáli se. A protože chceme, aby si všichni pokud možno užili pěkného počasí, pořádáme den v tomto červnovém termínu.“

Dopolední program byl komornější. Soutěží v pátém patře budovy se účastnili klienti domova a hosté z Domova pro seniory Proseč u Pošné. Senioři při soutěžích „potrápili“ hlavu i ruce, následně na ně čekala odměna v podobě pohoštění. Odpolední program, jehož části se zúčastnil i místostarosta Karel Kratochvíl, byl otevřený i pro veřejnost. V prostorách před budovou domova se uskutečnilo hudební vystoupení Jaroslava Duška a jeho doprovodu. To doplnil taneční program žáků z pelhřimovské Základní umělecké školy.

Senioři se bavili, což bylo hlavním účelem akce. „Naši klienti si na odpolední program mohou pozvat své rodinné příslušníky, kamarády či známé. Rádi je u nás vítáme. Senioři v domově běžně potkávají stále ty samé lidi. Podobné akce jsou pro ně zpestřením a příležitostí, jak udržet kontakt s lidmi ve městě,“ svěřila se Petra Bruknerová.