Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Senioři se bavili. Hráli hry, poslechli si muziku

Senioři se bavili. Hráli hry, poslechli si muziku

Slavnostní okamžiky si v úterý 11. června užili klienti Domova pro seniory Pelhřimov. Uskutečnil se tam už tradiční Kulturně společenský den. „Především chceme, aby se naši klienti pobavili. Kulturně společenský den je zároveň vhodnou příležitostí, abychom k nám na návštěvu pozvali veřejnost i hosty z jiných domovů,“ pohovořila o poslání akce ředitelka domova Petra Bruknerová.

Dopolední program se odehrával v pátém patře budovy. Byl určen klientům domova a nesl se v duchu soutěží. „Už jsem zkusila poznávat značky, hrála jsem kuželky a víčka. Baví mě to,“ svěřila se při chvilce odpočinku Marie Mitasová.

Odpolední program už byl nejen pro seniory, ale i pro veřejnost. O hudební doprovod se postarali studenti pelhřimovské Základní umělecké školy, na trubku zahrál Jaroslav Dušek. Zpívaly se lidové písničky. Bohužel sešlo z původně plánovaného vystoupení Stražišťanu. „Klienti o něj nepřijdou. Se Stražišťanem jsme se domluvili, že u nás vystoupí v rámci jiné akce na podzim,“ informovala Petra Bruknerová.

V pelhřimovském domově po celý den vládla milá a pohodová nálada. Přispěly k ní i slunečné počasí a spousta dobrot. Otevřeno měla i kavárna v suterénu, kde v rámci této akce mohli všichni přítomní okusit zmrzlinu zdarma.

Kamil Vaněk