Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Senioři navštívili zámek v Červené Řečici, prohlédli si Stráž či besedovali o dravcích

Senioři navštívili zámek v Červené Řečici, prohlédli si Stráž či besedovali o dravcích

Letošní léto jsme se jako každým rokem snažili strávit hlavně venku. Bohužel nám vysoká horka a zdravotní stav klientů domova pro seniory nedovolují dlouhé výlety – jezdili jsme tedy hlavně po okolí, využívali našich teras 
a prostředí parku. Byli jsme se podívat na zámek do Červené Řečice a prohlídli si nově upravené prostředí kolem rybníku Stráž. A to hned dvakrát! Při srpnovém výletu se jedna naše klientka rozhodla vyzkoušet kvalitu a teplotu vody na vlastní kůži, prý dobrý.

Hodně se nám líbil projekt děti v domově, který vlastně spočíval v tom, že kolegové vzali do práce své ratolesti 
a ty nám předvedly, co umí, nebo si s našimi klienty jen tak povídaly. Společně jsme vyráběli obrázky, pekli koláče a zazpívali si při kytaře. Naši klienti také mohli s dětmi a teenagery sdílet své zážitky z cest a pracovní zkušenosti. Nejen děti ale berou naši zaměstnanci do práce, občas taky přijdou s vlkodavem Mařenkou nebo velšíkem Nandym, a to je potom tak trochu jiná psina... Nicméně, díky jim všem za to.

Ticho, klid a chlad Městských sadů našim klientům svědčí, vidět nás tam můžete vlastně denně. Velkou radost nám zde po celé léto dělaly aktivity Family Pointu Pelhřimov, jejichž Baby Brunchů před kavárnou v přízemí a též dalších akcí jsme se mohli s klienty účastnit. Krásná byla třeba červencová přehlídka domácích mazlíčků v parku. Náš domov tamní klid narušil besedou o dravcích, kterou pro nás pravidelně pořádá pan Kunc, a harmonikou paní Hůlkové.

Společně s Family Pointem jsme realizovali i několik akcí přímo v prostorech domova. Pravidelně probíhala setkání v denním stacionáři, kde spolu děti, klienti a maminky cvičili, malovali květináče a přesazovali kytičky. Jednorázově nás na přelomu července a srpna navštívil hned celý příměstský tábor dětí a společně jsme se věnovali keramice.

Bohužel ne všichni klienti se mohou účastnit skupinových aktivit a výletů, zejména pro svůj zdravotní stav, nebo duševní handicap. Snažíme se ani na tyto klient nezapomínat, využíváme u nich prvků bazální stimulace, smyslové aktivizace či různé zážitkové terapie. Léčba pomocí pejsků je u nás už tradice, ale ochutnávat v posteli nanuky, to se může jen v létě!

Bylo to krásné léto, těšíme se na jeho posledních pár dnů a budeme věřit, že i podzim přinese mnoho hezkého.

Petra Bruknerová, ředitelka Domova pro seniory