Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 21°C - oblačno

Pelhřimov

Senioři mají hodiny bruslení jen pro sebe. Vítají to

Senioři mají hodiny bruslení jen pro sebe. Vítají to

Sportoviště k dispozici co nejširší veřejnosti. To je dlouhodobý záměr Pelhřimovské sportovní s.r.o. I proto si senioři mohou od loňského září užívat bruslení v časech vyhrazených pouze pro ně, a to v pondělí a v pátek od 13.15 do 14.15. „V současné době se tato novinka těší čím dál větší oblibě,“ zmiňuje zkušenost jednatel společnosti Martin Mareš.

Jak se zrodila myšlenka poskytnout výhradně seniorům hodiny veřejného bruslení?
Prvotní impuls vzešel od samotných seniorů, kteří sami projevili zájem. V okolních městech podobně vyhrazené hodiny již fungují, takže bylo kde se inspirovat. Ačkoliv máme ledovou plochu hodně vytíženou, přesto se nám podařilo najít vhodné časy tak, aby vyhovovaly oběma stranám. 

Jaký je mezi seniory zájem o vyhrazené hodiny bruslení?
Zájem malý není. Ostatně je to podobné jako v jiných městech. Naším cílem je, aby sportoviště využíval co možná nejširší okruh lidí. Samozřejmě počet bruslících seniorů je o poznání nižší nežli počet bruslařů například při klasickém veřejném bruslení. 

Lze tedy říci, že proděláváte na hodinách pro seniory?
To určitě ne. Největší náklad při provozu zimního stadionu pro nás představuje chlazení ledové plochy. To je kontinuální proces, chladit se musí neustále. Z tohoto hlediska tak ve vztahu k hodinám pro seniory nelze hovořit 
o prodělku. Navíc, jak jsem již v minulosti několikrát uváděl, nemůžeme vše měřit pouze skrz peníze. Pelhřimovská sportovní s.r.o. je tady proto, aby zajistila možnost přístupu ke sportu a sportovištím co nejširší veřejnosti, a o to se také zodpovědně snažíme.  

Zájem ze strany seniorů tu je. Jakou máte od nich zpětnou vazbu? Přivítali hodiny pro svou věkovou skupinu?
Vesměs pozitivní. Bruslení se jim líbí. Mají led jen pro sebe, čímž je zaručena také vyšší bezpečnost. Všimli jsme si také, že senioři využívají tuto možnost nejen pro udržování své fyzické kondice, ale i ze společenského hlediska jako možnost se sejít s ostatními a společně si zasportovat.